środa, 13 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Kolarstwo. Rowerem po Puszczy Goleniowskiej

Kolarstwo. Rowerem po Puszczy Goleniowskiej

Kolarstwo. Rowerem po Puszczy Goleniowskiej
Data publikacji: 2016-05-22 12:50
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-22 22:02
Wywietleń: 1356 134836

W minioną sobotę rowerzyści z kilku miast zorganizowali sobie piękną rowerowa wycieczkę z Goleniowa do Stepnicy przez Puszczę Goleniowską i jej liczne atrakcje.

Dziś skrzyknąć się nie problem. Portale społecznościowe właśnie wtedy świetnie się przydają, ci, co mają dalej, do miejsca zbiórki mogą wygodnie dotrzeć koleją – a potem już sama przyjemność.

Cykliści ze Szczecina, Stargardu, Goleniowa i Stepnicy punktualnie o godzinie 10 wyruszyli z goleniowskich Plant na wyprawę po Puszczy Goleniowskiej. Rozgrzewka na asfaltowej drodze do Stepnicy, a potem na przemian leśne dukty i szutry, na koniec ponownie asfalt. Warunkiem zadowolenia z wyprawy był więc sprzęt nadający się do jazdy terenowej, rowery ściśle szosowe musiały zostać w domach.

Atrakcją wyprawy była Góra Zielonczyn w pobliżu Stepnicy, z wieżą obserwacyjną Nadleśnictwa Goleniów i platformą widokową udostępnioną turystom oraz ognisko na przystani żeglarskiej w Stepnicy. Uczestnicy wyprawy podziwiali uroki lasów Puszczy Goleniowskiej i rzeki Gowienicy. Humory dopisywały, wyprawie sprzyjała też pogoda: po niebie snuło się nieco chmur, ale nic z nich nie spadło.

Organizatorem wyprawy były stowarzyszenia Rowerowe Warszewo i Rowerowa Stepnica, które zapraszają na kolejne tego typu wyprawy w bliższe i dalsze okolice Szczecina. (cm)

 

Komentarze

ddd
Swietna impreza. Gratuluje organizatorom!!
2016-05-22 20:57:12

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Międzynarodowa flota przy Wałach
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje