środa, 18 października 2017.
Strona główna > Sport > Kolarstwo. Pikulik lepsza od wicemistrzyni olimpijskiej

Kolarstwo. Pikulik lepsza od wicemistrzyni olimpijskiej

Kolarstwo. Pikulik lepsza od wicemistrzyni olimpijskiej
Data publikacji: 2017-04-14 19:41
Ostatnia aktualizacja: 2017-04-14 19:41
Wywietleń: 43 239780

Daria Pikulik z Darłowa zajęła czwarte miejsce w omnium w mistrzostwach świata w kolarstwie torowym w Hongkongu. Rywalizację wielobojową wygrała Brytyjka Katie Archibald. Polce do podium zabrakło pięciu punktów.

Pikulik , która po dwóch konkurencjach, czyli na półmetku była szósta, dobrze wypadła w dwóch ostatnich startach. W wyścigu australijskim zajęła trzecie miejsce, a w punktowym miała szansę awansować nawet na pozycję medalową, ale nie zdołała odrobić strat.

Składające się z czterech wytrzymałościowych konkurencji omnium Pikulik rozpoczęła od szóstego miejsca w scratchu. Następnie była dziewiąta w wyścigu tempo i trzecia w australijskim, co przed wyścigiem punktowym dawało jej w klasyfikacji wielobojowej piątą lokatę.

W ostatnim starcie wygrała trzy z ośmiu punktowanych rund, w tym premiowany podwójnie finisz wyścigu, ale nie wystarczyło to do podium. Ostatecznie była czwarta, tracąc po pięć punktów do Holenderki Kirsten Wild i Australijki Amy Cure. Zwyciężyła Brytyjka Katie Archibald.

Za plecami 19-letniej Polki znalazła się m.in. wicemistrzyni olimpijska z Londynu i Rio de Janeiro Amerykanka Sarah Hammer. (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Czytaj także

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi