sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Kolarstwo. Patronem Damian Zieliński

Kolarstwo. Patronem Damian Zieliński

Kolarstwo. Patronem Damian Zieliński
Data publikacji: 2016-06-30 15:33
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-06 16:24
Wywietleń: 1403 141310

GK Piast Szczecin i Miasto Szczecin zapraszają w najbliższą sobotę i niedzielę na tor kolarski w Szczecinie na zawody Pucharu Polski. Przez dwa dni rywalizować będą najlepsi polscy juniorzy i juniorki młodsze w czterech konkurencjach: omnium, sprincie, keirinie oraz na 2000 metrów. Sprint i keirin to bardzo widowiskowe i pełne emocji konkurencje.

W zawodach weźmie udział około 70 zawodników z ponad 15 polskich klubów. Wystąpi m. in. ubiegłoroczny srebrny medalista w keirinie - Oskar Filipczak. Młodzież rywalizuje o punkty, które pomogą zakwalifikować się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży czyli odpowiednika mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej. Dla najlepszego sprintera zawodów, czołowy kolarz Piasta Damian Zieliński, ufundował specjalną nagrodę.

- Pamiętam jak sam kiedyś zaczynałem mając 15 lat w Szczecinie na tym torze i jak ważni dla mnie byli ci, którzy kolarskie marzenia już spełniali rywalizując w mistrzostwach Europy, mistrzostwach świata czy na igrzyskach olimpijskich - powiedział D. Zieliński. - Dziś spełniam dawne marzenia i chcę, by ci młodzi zawodnicy też kiedyś je spełnili, najlepiej w sprincie na torze.

Organizatorzy serdecznie zapraszamy też wszystkich kibiców, dla których mają niespodziankę. Grupa lub osoba, która wymyśli najlepsze hasło reklamowe wspierające Damiana Zielińskiego na igrzyskach w Rio i kartkę opatrzoną numerem telefonu i wspomnianym hasłem, wrzuci do skrzynki przy wieżyczce sędziowskiej, wygra indywidualny trening na torze z D. Zielińskim.

Początek zawodów w sobotę od godz. 9, a od godz.15 druga seria (sprinty i omnium), zaś w niedzielę także od godz.9 (keirin i omnium). ©℗

(mij)

Komentarze

kolarz ammmmator
I sąd Zielińskiego uniewinnił więc ani dnia dyskwalifikacji nie było.
2017-06-06 16:01:01
kolarz amator
Dwóch zawodników - Damian Zieliński i Daniel Czajkowski ukaranych zostało dyskwalifikacjami przez Komisję Dyscyplinarną Polskiego Związku Kolarskiego za wykroczenia dopingowe - poinformował PZKol. Sprawa torowca Damiana Zielińskiego (Gryf Szczecin), była rozpatrywana ponownie i dotyczyła próby manipulacji medycznej podczas badania antydopingowego. Komisja Dyscyplinarna, zgodnie z zaleceniem UCI (podjęta próba manipulowania jest równoznaczna z wynikiem pozytywnym badania antydopingowego - artykuł 2.2 Światowego Kodeksu Antydopingowego oraz art. 15.5 Przepisów Antydopingowych UCI i PZKol) ukarała zawodnika dwuletnią dyskwalifikacją w terminie od 10.03.2008 roku do 9.03.2010 r.
2016-06-30 16:28:50

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi