wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Kolarstwo. Kuczyński i Bielecki mistrzami Europy!

Kolarstwo. Kuczyński i Bielecki mistrzami Europy!

Kolarstwo. Kuczyński i Bielecki mistrzami Europy!
Data publikacji: 2016-10-21 14:29
Ostatnia aktualizacja: 2016-10-21 14:29
Wywietleń: 687 164020

Maciej Bielecki, Kamil Kuczyński, Mateusz Rudyk oraz startujący w eliminacjach Mateusz Lipa zostali na torze kolarskim w podparyskim Saint-Quentin-en-Yvelines mistrzami Europy w sprincie drużynowym. Dwaj pierwsi są zawodnikami Piasta Szczecin.

Dla zespołu sprinterów, złożonego z zawodników, którzy nie dostali szansy startu w igrzyskach w Rio de Janeiro, a prezentowali bardzo zbliżony do olimpijczyków poziom, oprócz złota dodatkową satysfakcją było pokonanie w finale Brytyjczyków.

To pierwszy złoty medal Polaków w tej olimpijskiej konkurencji, od kiedy mistrzostwa Europy są rozgrywane w formule elity. Przed rokiem w szwajcarskim Grenchen podopieczni Andrzeja Tołomanowa, startujący w innym składzie (Grzegorz Drejgier, Rafał Sarnecki, Krzysztof Maksel), wywalczyli srebro.

Biało-czerwoni rozkręcali się z każdym startem. W eliminacjach Bielecki, Lipa i Rudyk uzyskali czwarty wynik (43,751), a w pierwszej rundzie, od której Lipę zastąpił Kuczyński, osiągnęli drugi rezultat (43,358). W decydującym wyścigu Polacy już po pierwszej zmianie mieli przewagę 0,2 sekundy nad Brytyjczykami i swobodnie z nimi wygrali, osiągając wynik 43,211.

- To był fantastyczny dzień. Zwycięska drużyna sprinterów to była mieszanka doświadczenia (Kuczyński, Bielecki) z młodością (Rudyk, Lipa). Cieszą nas ich wyniki tym bardziej, że mamy całą plejadę uzdolnionej młodzieży, która depcze im po piętach - powiedział dyrektor sportowy PZKol. Andrzej Piątek. (par)

Fot. twitter

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi