piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Kickboxing. Mistrz kopnięć

Kickboxing. Mistrz kopnięć

Kickboxing. Mistrz kopnięć
Data publikacji: 2016-09-11 14:02
Ostatnia aktualizacja: 2016-09-12 12:14
Wywietleń: 790 154666

Bartosz Grat ze Szczecinka to drobny chłopak, który pokazał, że nie wygląd świadczy o sile i sprawności fizycznej. W Dublinie zdobył tytuł Mistrza Świata w Kickboxingu w kategorii Juniorów i Kadetów.

– Na ten tytuł czekaliśmy czternaście lat – mówi trener Bartosza, Krzysztof Pajewski. – Poprzedni zdobył w 2002 roku Maciej Wysocki. Wyczyn Bartosza jest pięknym ukoronowaniem jubileusz 25-lecia klubu.

Sam Bartosz niewiele mówi o swoim sukcesie.

– Najważniejsze to nie bać się przeciwnika – mówi Bartosz. – W walkach eliminacyjnych nie lekceważyłem nikogo i dlatego wygrałem jednogłośnie z Australijczykiem i Hiszpanem. W półfinale walcząc z Bułgarem trochę się zdekoncentrowałem i na zbyt wiele mu pozwoliłem, ale wygrałem 2:1. Tego błędu już nie popełniłem walcząc w finale z Bułgarem. Moje kopniaki nie dały mu najmniejszych szans, a mnie dały złoty medal i tytuł mistrza świata.

Bartosz Grat w 2016 roku zdobył Mistrzostwo Polski Kadetów w Kickboxingu oraz Mistrzostwo Polski Juniorów w Taekwondo w walkach parami, w parze razem z zawodnikiem KKT Bałtyk Koszalin Jakubem Gizińskim. Od przyszłego roku będzie walczył w kategorii juniorów, a to będą kolejne, bardzo trudne wyzwania.

Tekst i fot. (bar)

 

Na zdjęciu: Bartosz z trenerem Krzysztofem Pajewskim

Komentarze

Piotr
Ile w nich radości ;) Dobre to zdjęcie ;)
2016-09-12 12:10:09

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny