piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Sport > Jiu Jitsu. Tragedia na zawodach w Luboniu

Jiu Jitsu. Tragedia na zawodach w Luboniu

Jiu Jitsu. Tragedia na zawodach w Luboniu
Data publikacji: 2016-06-05 18:01
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-06 08:29
Wywietleń: 700 137887

Podczas zawodów w brazylijskim jiu jitsu odbywających się w Luboniu pod Poznaniem doszło do śmierci jednego z zawodników. To 37-latek, który po walce czekał na ceremonię wręczenia medali i doznał najprawdopodobniej zawału serca. Ze względu na tragedię organizator postanowił przerwać zawody.

Organizatorem lubońskich zawodów jest Alliance Team. Po śmierci zawodnika klub wydał oświadczenie: „Podczas odbywających się zawodów Open Gi, doszło do śmierci jednego z uczestników. Jakiś czas po walce, w oczekiwaniu na medal, zemdlał. Pomimo udzielenia natychmiastowej pomocy medycznej przez ratowników, nie udało się Go uratować. W związku z tym, jakże przykrym dla nas Wszystkich wydarzeniem, postanowiliśmy o wcześniejszym zakończeniu turnieju.”

Dodamy, że na turnieju w Luboniu startowali zawodnicy z naszego województwa. 37-latek, który zmarł podczas zawodów reprezentuje poznański klub. Sprawą zajęła się policja i prokurator. Jak powiedzieli „Kurierowi” w biurze prasowym poznańskiej policji przyczyny śmierci były naturalne. Najprawdopodobniej zawodnik doznał zawału serca.

BaT

Komentarze

[*]
Zawsze należy o tym pamiętać, że profesjonalny sport to już nie zdrowie, a ogromny wysiłek dla organizmu, który z biegiem lat staje się coraz słabszy.
2016-06-06 07:46:36
mirosław
współczujemy.Szczecin
2016-06-05 22:14:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi