niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Jiu Jitsu. Tragedia na zawodach w Luboniu

Jiu Jitsu. Tragedia na zawodach w Luboniu

Jiu Jitsu. Tragedia na zawodach w Luboniu
Data publikacji: 2016-06-05 18:01
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-06 08:29
Wywietleń: 745 137887

Podczas zawodów w brazylijskim jiu jitsu odbywających się w Luboniu pod Poznaniem doszło do śmierci jednego z zawodników. To 37-latek, który po walce czekał na ceremonię wręczenia medali i doznał najprawdopodobniej zawału serca. Ze względu na tragedię organizator postanowił przerwać zawody.

Organizatorem lubońskich zawodów jest Alliance Team. Po śmierci zawodnika klub wydał oświadczenie: „Podczas odbywających się zawodów Open Gi, doszło do śmierci jednego z uczestników. Jakiś czas po walce, w oczekiwaniu na medal, zemdlał. Pomimo udzielenia natychmiastowej pomocy medycznej przez ratowników, nie udało się Go uratować. W związku z tym, jakże przykrym dla nas Wszystkich wydarzeniem, postanowiliśmy o wcześniejszym zakończeniu turnieju.”

Dodamy, że na turnieju w Luboniu startowali zawodnicy z naszego województwa. 37-latek, który zmarł podczas zawodów reprezentuje poznański klub. Sprawą zajęła się policja i prokurator. Jak powiedzieli „Kurierowi” w biurze prasowym poznańskiej policji przyczyny śmierci były naturalne. Najprawdopodobniej zawodnik doznał zawału serca.

BaT

Komentarze

[*]
Zawsze należy o tym pamiętać, że profesjonalny sport to już nie zdrowie, a ogromny wysiłek dla organizmu, który z biegiem lat staje się coraz słabszy.
2016-06-06 07:46:36
mirosław
współczujemy.Szczecin
2016-06-05 22:14:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską