środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Jiu-Jitsu. Garść medali juniorów i młodzieżowców

Jiu-Jitsu. Garść medali juniorów i młodzieżowców

Jiu-Jitsu. Garść medali juniorów i młodzieżowców
Data publikacji: 2016-02-19 17:47
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-19 17:47
Wywietleń: 1561 120700

Doskonale spisali się młodzi zawodnicy z naszego województwa na Ogólnopolskim Turnieju Kwalifikacyjnym Jiu-Jitsu ne-waza w Mysłowicach. Dzięki medalom tam zdobytym można było otrzymać kwalifikację do kadry narodowej.

Nasze województwo na turnieju reprezentowali zawodnicy z Berserkers Teamu oraz Koch Jiu Jitsu Teamu. Zgodnie z przypuszczeniami wrócili z garścią medali. Startowali zarówno  młodzieżowcy jak i juniorzy młodsi.

W szczecińskim Berserkers Teamie mówią, że są bardzo zadowoleni z wyników osiągniętych przez młodych wojowników. Nikodem Bączkowski wywalczył złoto, Gabriela Bączkowska srebro, a Daniel Karaczun i Wiktoria Zarychta dorzucili po brązowym medalu. - Zarówno młodzicy jak i juniorzy dobrze walczyli. Podia jak najbardziej zasłużone. Ważna jest także kwalifikacja do kadry - mówią berserkerzy.

Zawodnicy reprezentujący Koch Jiu Jitsu Team spisali się świetnie. Alex Koch, Oskar Szczepaniak, Aleksander Litwiński oraz Dominik Mazur z Polic wrócili ze złotymi medalami, a Michał Emche dorzucił brąz. Alex wygrał wszystkie swoje cztery walki przed czasem i został uznany za zawodnika turnieju.

- Jesteśmy zadowoleni z tych sukcesów. Ważne, że drużynowo udało się nam wywalczyć drugie miejsce - mówi „Kurierowi” Jarosław Koch, główny trener klubu.

A jak wrażenia zawodników po turnieju? Mówią, że przeciwnicy byli mocni, a sam turniej został porządnie zorganizowany. Dominik Mazur miał okazję wystartować w tych zawodach po raz pierwszy i uważa je za jedne z lepszych w jakich brał udział. D. Mazur jest zawodnikiem Energy Gold Team Police, gdzie trenuje pod okiem ojca Adriana Mazura, ale na zawodach reprezentował Koch Team, w którym ćwiczy przygotowując się do zawodów.

- Miałem łącznie cztery walki. Pierwszą wygrałem przez duszenie w 13 sekund, drugą wygrałem na punkty 10-0, trzecią znowu przez duszenie, a w finale wygrałem na punkty 6-0. Dzięki tym zawodom zakwalifikowałem się do kadry jiu jitsu ne waza - nie kryje zadowolenia D. Mazur.

BaT

Na zdj.: Zawodnicy z Koch Jiu Jitsu Team

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi