środa, 18 października 2017.
Strona główna > Sport > Jeździectwo. Sedina Horse Show

Jeździectwo. Sedina Horse Show

Jeździectwo. Sedina Horse Show
Data publikacji: 2016-07-01 09:49
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-01 10:53
Wywietleń: 1427 141477

Piękne konie i widowiskowe skoki będzie można zobaczyć podczas zawodów jeździeckich Sedina Horse Show, które odbędą się w sobotę i niedzielę na bocznych boiskach Stali Szczecin przy ul. Biskupa Bandurskiego, a sportowy obiekt na dwa dni zamieni się w parkur.

Zawody, których organizatorem jest Zachodniopomorski Związek Jeździecki oraz Akademicki Ośrodek Jeździecki ZUT-u, to połączenie sportu, rozrywki i edukacji.

W zawodach zobaczymy około 140 koni, które wystartują w 8 konkursach. Wśród jeźdźców będą mistrzowie Polski, a do najbardziej utytułowanych zaliczają się: Marek Lewicki (dwukrotny mistrz Polski seniorów, członek kadry narodowej, najwyżej sklasyfikowany polski jeździec mistrzostw świata w Normandii), Filip Lewicki (brązowy medalista mistrzostw Europy), Jan Bobik (brązowy medalista mistrzostw Polski młodych jeźdźców), Jacek Bobik (wielokrotny mistrz Polski w skokach przez przeszkody) oraz Jan Vinckier (jeden z czołowych belgijskich zawodników, może poszczycić się między innymi takimi sukcesami jak wygrane Grand Prix na zawodach w Moorsele, Neumünster, czy Lummen).
 
W sobotę rozegrany zostanie m. in. konkurs klasy C Sedina Horse Show o puchar Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego Olgierda Geblewicza, który objął patronat honorowy nad wydarzeniem.
 
Organizatorzy imprezy przewidują atrakcje edukacyjne związane również z psami i innymi zwierzętami domowymi. W programie znajdzie się m.in. pokaz psiej sprawności oraz ciekawych i nietypowych zabaw z psem, które będzie można potem wykorzystywać w domu z własnym czworonogiem.
 
Dla widzów przygotowane będą także liczne pokazy sportowe i rekreacyjne. Wśród nich m.in. pokaz szczecińskiej policji konnej, powożenia zaprzęgami, ujeżdżania i woltyżerki, pokaz mody jeździeckiej na koniach. Dla osób, które będą chciały wsiąść na konia, przewidziane będą przejażdżki.

- Zachęcamy wszystkich szczecinian do przyjścia na zawody, które rozpoczynać się będą w sobotę i niedzielę już o godzinie wpół do ósmej rano zmaganiami najmłodszych jeźdźców, a najbardziej prestiżowe konkursy będą rozgrywane po południu - zapraszają organizatorzy. - Zawody potrwają do bardzo późnego popołudnia lub nawet wieczoru, ale skończymy je o takiej porze, by piłkarscy kibice zdążyli do domów na ćwierćfinałowe mecze mistrzostw Europy. ©℗

(mij) 

Fot. Ryszard PAKIESER

Weekendowe zawody będą zapewne bardzo widowiskowe, bo wysokość przeszkód ma dochodzić do 2 metrów...


 

Komentarze

Koń by się uśmiał
Oczywiście lans Marszałka musi być, a jakże.
2016-07-01 10:52:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi