poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Gimnastyka sportowa. Do Rio coraz dalej...

Gimnastyka sportowa. Do Rio coraz dalej...

Gimnastyka sportowa. Do Rio coraz dalej...
Data publikacji: 2015-10-28 14:55
Ostatnia aktualizacja: 2015-10-28 18:11
Wywietleń: 256 34034

ZMALAŁA szansa wywalczenia kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro przez gimnastyczkę sportową szczecińskiego Kusego Martę Pihan-Kuleszę. Kontuzja odniesiona przez naszą zawodniczkę przed kilkoma miesiącami podczas mistrzostw Polski w Szczecinie też chyba miał swój udział w niepowodzeniu...

Pierwszą szansą na zdobycie przepustek do Brazylii były mistrzostwa świata, które jeszcze toczą się w Glasgow. Już po kwalifikacjach wiemy jednak, że biało-czerwone ze szczecinianką w składzie wrócą z tych zawodów bez upragnionych biletów do Brazylii. Żadnej z naszych reprezentantek nie udało się bowiem przejść kwalifikacji, a drużyna uplasowała się na dalekim 19. miejscu.

Takie miejsce drużyny oznacza, że nasz team definitywnie stracił szansę na pierwszy od 35 lat start w olimpijskim turnieju drużynowym. Polki, tak samo jak pozostałe ekipy z miejsc 17-24. zapewniły sobie jednak dwa miejsca w zawodach testowych, które odbędą się w przyszłym roku i będą ostatnią szansą na wywalczenie przepustek. Te wywalczą 24. najlepsze gimnastyczki, z założeniem, że jeden kraj może zdobyć tylko jedną kwalifikację.

W Glasgow zwyciężyły reprezentantki USA przed Chinami i Wielką Brytanią. Osiem czołowych drużyn wywalczyło awans do turnieju olimpijskiego w Rio de Janeiro. Zespoły, które w Glasgow uplasowały się na miejscach 9-16 zdobyły prawo udziału w dodatkowej kwalifikacji - teście przedolimpijskim - w kwietniu w Brazylii.

Z reprezentacji Polski w składzie: Katarzyna Jurkowska-Kowalska (TS Wisła Kraków), Marta Pihan-Kulesza (MKS Kusy Szczecin), Claudia Chmielowska (East London), Alma Kuc (AO Los Angeles), Gabriela Janik (BKSG Zawisza Bydgoszcz) i Klara Kopeć (TS Wisła Kraków), jedynie dwie zawodniczki wystąpią w zawodach ostatniej szansy. ©℗ (mij)

Fot. R. Pakieser

 

Komentarze

kasia - była gimnastyczna sportowa
Z całym szacunkiem dla Pani Marty, ale mając 28 lat to już raczej dobrych wyników się nie zdobędzie. O 10 lat za dużo.
2015-10-28 17:05:58

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi