Gimnastyka artystyczna. Błękitne sukcesy

Data publikacji: 12 grudnia 2017 r. 14:18
Ostatnia aktualizacja: 12 grudnia 2017 r. 14:18

Gimnastyczki artystyczne ze szczecińskiego klubu UKS Błękitna odnoszą kolejne sukcesy w kraju i za granicą. W Pucharze Polski seniorek, który odbył się w Rumii, Małgorzata Romaniuk potwierdziła świetną formę, wielokrotnie stając na podium.

W wieloboju i układzie z maczugami zdobyła srebrne medale, a w układzie z obręczą, piłką i wstążką wywalczyła brązowe krążki. Drużynowo seniorki Małgorzata Romaniuk i Karolina Serafin (podopieczne trenerki Agnieszki Górskiej) zdobyły wicemistrzostwo Polski.

W międzynarodowym turnieju Nevis Cup 2017 w Szwecji przygotowywana przez trenerkę Magdalenę Kulbacką tzw. zbiorówka zawodniczek 10-letnich (Weronika Korczyńska, Maja Orlewicz, Hana Inagaki, Anastazja Baranowska, Nell Myśliwiec i Zuzanna Reginia) wywalczyła złoty medal. Indywidualnie Hana Inagaki w wieloboju zajęła 3. miejsce, a Zuzanna Reginia – 5. lokatę, pokonując wiele zawodniczek z Niemiec, Szwecji, Danii i Finlandii.

Z kolei w dniach 2-3.12.2017 zawodniczki UKS Błękitna wystartowały w międzynarodowym turnieju 1. Winter Cup w niemieckim Leverkusen. W ekipie przygotowywanej przez trenerki Agnieszkę Górską i Gabrielę Kaczmarek najcenniejsze medale wywalczyły juniorki: Marika Błaszkiewicz i Małgorzata Roszatycka – złote krążki, a Hanna Majewska – srebrny.

Juniorka Barbara Nowicka zajęła dobre 8. miejsce, a wśród seniorek Małgorzata Romaniuk zajęła wysoką 5. lokatę. Wszystkim zawodniczkom medale wręczała medalistka olimpijska w gimnastyce artystycznej Margarita Mamun. ©℗