Wtorek, 16 kwietnia 2024 r.

Futsal. Pożegnanie na piątkę

Data publikacji: 26 maja 2017 r. 20:34
Ostatnia aktualizacja: 26 maja 2017 r. 20:34

EKSTRAKLASA FUTSALU (GRUPA MISTRZOWSKA): POGOŃ ’04 Szczecin - PIAST Gliwice 5:1 (0:0); 0:1 Barański (23), 1:1 Jurczak (24), 2:1 Kubik (27), 3:1 Jonczyk (29), 4:1 Maćkiewicz (37), 5:1 Jonczyk (38).

POGOŃ '04: Lasik, Koszmider – Bugański, Jurczak, Gepert, Jakubiak, Maćkiewicz, D. Solecki, Kubik, Jonczyk, O. Solecki, Czepielewski, Cymański

Po dobrym meczu w hali przy ul. Twardowskiego zero-czwórka zaaplikowała rywalom z Gliwic 5 bramek i dzięki zwycięstwu wyprzedziła Piasta w tabeli, kończąc sezon na 5. miejscu.

Było to pożegnanie z trenerem Pogoni ’04 Łukaszem Żebrowskim, który w przyszłym sezonie poprowadzi ekstraklasowy zespół FC Toruń. Odejść ze Szczecina zamierzają też czołowi piłkarze: Kubik, Lasik, Jurczak, Bugański i D. Solecki. Przyszłość naszego zespołu, który ma spore problemy natury finansowej, stoi więc pod dużym znakiem zapytania...

W pierwszej połowie było szybkie tempo i wiele sytuacji podbramkowych z obu stron, ale dzięki bardzo dobrej grze bramkarzy, Lasika oraz Groszaka, nie padł żaden gol.

Wkrótce po przerwie prowadzenie objęli goście, ale Pogoń ’04 potrzebowała zaledwie minuty by wyrównać, a po kolejnych trzech minutach wyszła na prowadzenie, by je szybko podwyższyć. Nie złamała naszej drużyny nawet czerwona kartka (w konsekwencji dwóch żółtych) Geperta, którą otrzymał w 32 minucie, bo w końcówce szczecinianie strzelili kolejne dwa gole, przypieczętowując efektowne zwycięstwo.©℗ (mij)