Ekstraklasa futsalu

Pogoń '04 Szczecin - Gatta Zduńska Wola  0:2 (0:1)

Pogoń '04: Lasik - Jakubiak, Gepert, Jurczak, Bugański - Kubik, Maćkiewicz, Solecki, Jonczyk oraz Tubacki, Shamotii.

Bramki: Sobalczyk (10), Milewski (22)

Ponieważ Gatta po sezonie zasadniczym była liderem, przystąpiła do rywalizacji o mistrzostwo kraju na wyjeździe, ale prowadząc  "z góry" 1:0. Przypomnijmy, że portowcy by sięgnąć po złoto muszą zwyciężyć trzy razy,  ich przeciwnicy - dwa. Bliżej upragnionego celu jest Zduńska Wola.

Gospodarzom nie można było w pierwszej części odmówić woli walki,  ta jednak nie wystarczy, by wygrywać. Tymczasem nieźle zorganizowani goście wyszli na prowadzenie za sprawą gola zdobytego przez Sobalczyka.

Zaraz po przerwie wynik się zmienił - z wolnego piłkę w siatce umieścił Milewski. W tej połowie Gatta już zdecydowanie przeważała, doświadczeni gracze rzadko pozwalali miejscowym skonstruować jakąś groźną akcję. A gdy już to się udawało, ci nie potrafili strzelić bramki. Przyjezdni byli w sobotni wieczór bezapelacyjnie lepsi.

Dwa kolejne spotkania za tydzień w Zduńskiej Woli. (kol)