czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Sport > Futsal. Pogoń 04 chce mistrzostwa

Futsal. Pogoń 04 chce mistrzostwa

Futsal. Pogoń 04 chce mistrzostwa
Data publikacji: 2016-05-04 14:11
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:40
Wywietleń: 1148 132295

- W zeszłym roku walczyliśmy o utrzymanie, teraz o mistrzostwo, to tak jak Leicester - żartował podczas konferencji prasowej Michał Kubik, kapitan szczecińskiej Pogoni ’04. Ta już w sobotę rozpoczyna walkę o tytuł. Przeciwnik nie byle jaki - Gatta Zduńska Wola.

Regulamin przewiduje, że „zero-czwórka", by sięgnąć po złoto musi wygrać trzy razy, a rywal - dwa. Różnica wynika z pozycji po sezonie zasadniczym, który to portowcy zakończyli jako drudzy, a ich przeciwnik - będąc liderem. Co ciekawe, w miniony weekend Gatta grała w Final Four Pucharu Polski, przy czym wysoko uległa Rekordowi Bielsko- Biała. 

- Na konfrontację z nami wszyscy zawodnicy ze Zduńskiej Woli będą już zdrowi, dlatego wynik z PP nie ma znaczenia - twierdzi Łukasz Żebrowski, szkoleniowiec Pogoni ’04. - Dla nas to bardzo ważne mecze, również jeśli chodzi o aspekt psychologiczny. Wydaje się, że większa presja jest po stronie Gatty. Nami kieruje pokora.

Trener do dyspozycji będzie miał wszystkich zawodników. Drużyna jest zgodna, jeśli chodzi o cel.

- Oczywiście, że jesteśmy zadowoleni z tego, że mamy już co najmniej srebrny medal, ale nastawiamy się na walkę o mistrzostwo - deklaruje Dominik Solecki, który część sezonu stracił przez poważną kontuzję.

- Jesteśmy w finale i nie pozostaje nam nic innego jak zrobić co tylko się da, aby na koniec mieć złoto - obiecuje Mateusz Jakubiak, mający na koncie dwanaście trafień.

- Liczę na wygraną, bo moim marzeniem jest zagrać w futsalowej Lidze Mistrzów i byłoby doskonale zrobić to właśnie w rodzinnym mieście, z Pogonią ’04 - mówi Michał Kubik, do tej pory autor dziesięciu goli, w dzień meczu będzie obchodził swoje 26. urodziny.

Jesienią w Szczecinie granatowo-bordowi zremisowali 1:1, natomiast na wyjeździe nieznacznie ulegli gospodarzom 4:3. Teraz najlepszym rozwiązaniem, dającym realne szansę na końcowy sukces jest zwycięstwo na własnym boisku, bo na dwa kolejne spotkania rywalizacja przenosi się do Zduńskiej Woli.

Pierwszy gwizdek w Azoty Arenie w sobotę o godz. 18. Bilety można kupić na dwie godziny przed pojedynkiem w kasie, za pośrednictwem portalu abilet.pl lub w wyznaczonych w mieście punktach - szczegóły na stronie internetowej www.pogon04.szczecin.pl, Wejściówki kosztują zaledwie 2 złote, a organizatorzy przygotowują liczne atrakcje dla dzieci. ©℗

E. KOLANOWSKA

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi