Futsal. Pechowa trzynastka Pogoni 04

Data publikacji: 2017-10-07 20:26
Ostatnia aktualizacja: 2017-10-07 22:08
Wywietleń: 431 295588

Ekstraklasa futsalu: REKORD Bielsko-Biała - POGOŃ ’04 Szczecin 13:1 (5:1); 1:0 Seidler (1), 2:0 Seidler (2), 3:0 Surmiak (4), 4:0 Budniak (5), 5:0 Budniak (11), 5:1 Jakubiak (17), 6:1 Popławski (21), 7:1 Budniak (23), 8:1 Surmiak (24), 9:1 Biel (24), 10:1 Marek (25), 11:1 Bondar (37), 12:1 Marek (37), 13:1 Surmiak (40).

POGOŃ '04: Koszmider, Wilkosz, Solecki, Jakubiak, Czepielewski, Łozowski, Jurys, Jurczak, Chrzczon, Czajkowski, Maćkiewicz

W meczu z aktualnym mistrzem Polski z Bielska-Białej szczecińska zero-czwórka doznała rekordowo wysokiej porażki, tracąc aż 13 bramek, a pierwszą już w 7 sekundzie gry. Minutę później było już 2:0 dla gospodarzy, którzy w 5 minucie prowadzili czterema golami i pojedynek był już praktycznie rozstrzygnięty.

Już na starcie Pogoń ’04 chciała zaskoczyć faworyzowanych rywali grając w ataku bez bramkarza i piątką zawodników w polu, ale plan się nie powiódł, bo szczecinianie tracili piłki, a rywale wykorzystywali pustą bramkę...

Honorowego gola dla naszej drużyny strzelił po podaniu młodego Chrzczona jeden z grających trenerów Mateusz Jakubiak, którego po meczu poprosiliśmy o krótką wypowiedź.

- Rekord postawił nam duży opór grając wysokim pressingiem i nadzwyczaj szybko strzelił bramkę, a po chwili drugą, co ustawiło mecz - powiedział M. Jakubiak. - Choć próbowaliśmy grać swoje, rywale okazali się lepsi co udokumentowali na boisku.©℗ (mij)