czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Sport > Futsal. Jest Rekord do pobicia

Futsal. Jest Rekord do pobicia

Futsal. Jest Rekord do pobicia
Data publikacji: 2016-01-11 14:45
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:39
Wywietleń: 1499 94727

BEZ wzmocnień, ale za to z mocnym postanowieniem zdobycia medalu mistrzostw Polski, przystępuje do rundy rewanżowej szczecińska Pogoń ’04. W sobotę rywalem „zero-czwórki" będzie Rekord Bielsko-Biała, mający równie wysokie aspiracje. Tymczasem włodarze klubu marzą nie tylko o zwycięstwie, lecz również o pobiciu rekordu... frekwencji na meczu futsalowym.

Najliczniejsza futsalowa publika w kraju jest bez wątpienia w Szczecinie. To właśnie w w grodzie Gryfa podczas jednego z ligowych spotkań na trybunach zasiadło ponad 2,5 tys. osób, a więcej niż 5 tys. zgromadziła konfrontacja reprezentacji Polski z kadrą Rosji.

Aby w sobotnim pojedynku z bielszczanami kibice dopisali, Pogoń ’04 przygotowała liczne atrakcje. Bilet będzie kosztował zaledwie złotówkę, a do każdego otrzyma się napój Blazer. Na dzieci czeka pula 1000 lodów do rozdania, punkty z watą cukrową. Do tego warsztaty, zawody dla najmłodszych, jednym słowem będzie się działo.

Nic jednak po atrakcjach, jeśli o wynik nie zadbają zawodnicy. Ci wystąpić mają w nowych strojach: granatowo - bordowych pasiakach. To będzie pasjonujące starcie, bowiem o punkty powalczy druga drużyna (Rekord) z trzecią. Dzielą je dwa oczka.

Wiadomo, że kontuzja wyklucza z gry na jakiś czas Łukasza Tubackiego. Rehabilitację przechodzi Dominik Solecki, który pod koniec stycznia, jeśli pozwoli na to lekarz, wróci do treningów.

- Mecz z Bielskiem jest niezwykle istotny, prestiżowy, ważny, przy czym jednak nie bardziej ważny niż inne - twierdzi Łukasz Żebrowski, trener Pogoni ’04. - Zagrają dwa równorzędne zespoły, o wyniku przesądzą detale. Ja liczę na to, że publiczność dopisze, a my przekonamy kolejne osoby, że warto na futsal przychodzić.

- Jak pokazała poprzednia runda, chociaż mamy młody skład, jest on już bardzo doświadczony i spokojnie jesteśmy w stanie powalczyć o najwyższe cele - deklaruje Marek Bugański.

Jesienią podopieczni Łukasza Żebrowskiego sześciokrotnie zwyciężali, trzy razy remisowali i dwa razy schodzili z boiska pokonani. Co istotne, aż siedem z jedenastu pojedynków rozegrali na wyjeździe, zatem teraz dodatkowym atutem ma być własna hali i co idzie w parze - kibice.

Najwięcej goli - osiem - zdobył Adam Jonczyk; przed sezonem przyszedł z Wisły Kraków. Z kolei kapitan Michał Kubik zajął siódme miejsce w plebiscycie sportowym „Kuriera" - etatowy reprezentant Polski ma szansę pojechać na mistrzostwa świata, te latem odbędą się w Kolumbii.

W lutym biało-czerwoni poznają rywala, z którym zmierzą się w dwumeczu. Kierownictwo Pogoni ’04 zabiegają o to, aby to kluczowy dla losów kadry spotkanie odbyło się w Szczecinie. ©℗ E. KOLANOWSKA

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi