piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Sport > Futbol amerykański. Piątka z Husarii

Futbol amerykański. Piątka z Husarii

Futbol amerykański. Piątka z Husarii
Data publikacji: 2016-08-02 07:49
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-02 07:49
Wywietleń: 778 146670

W NIEDZIELĘ w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie rozpoczęło się zgrupowanie polskiej kadry narodowej w futbolu amerykańskim, a na jego zakończenie odbędzie się mecz kontrolny z jedną z czołowych drużyn europejskich - reprezentacją Danii.

Skandynawowie przyjeżdżają do Polski już w środę przed spotkaniem. Mecz z naszą drużyną narodową poprzedzą mini-zgrupowaniem w Rumii i Bolszewie. Pojedynek Polska - Dania odbędzie się na stadionie COS OPO Cetniewo w sobotę 6 sierpnia o godz. 18.

Powołania na zgrupowanie otrzymało pięciu zawodników Husarii Szczecin: Mateusz Dubicki, Przemysław Adamus, Jakub Stachyra, Norbert Szczęsny i Jerzy Wieczorek.

Obóz w Cetniewie jest kolejnym elementem intensywnych przygotowań do The World Games 2017 we Wrocławiu i jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

- Przed nami bardzo intensywna część roku futbolowego, która w głównej mierze poświęcona jest kadrze narodowej - powiedział Brad Arbon, trener główny reprezentacji Polski. - W związku z tym, że podczas Igrzysk we Wrocławiu będziemy mierzyć się z największymi światowymi potęgami, to postanowiliśmy zaaranżować spotkania kontrolne z czołowymi drużynami europejskimi. Cały sztab szkoleniowy bardzo cieszy to, że podnosi się poziom klubowy futbolu amerykańskiego w Polsce. Dobitnym dowodem jest triumf Panthers Wrocław w IFAF Europe Champions League.

W porównaniu do zeszłego roku doszło do drobnych przetasowań w sztabie szkoleniowym naszej kadry. Ekipę trenerską wzmocnił Sean Averhoff, który zajmie się zawodnikami drugiej linii obrony, zaś znany z pracy w Szczecinie Olaf Werner skoncentruje swoje wysiłki na koordynowaniu poczynań formacji specjalnych.

Polaków czekają w tym roku jeszcze przynajmniej dwa kolejne mecze kontrolne - w Polsce ze Szwecją i wyjazdowy z Węgrami.©℗ (mij)

Fot. Ryszard PAKIESER

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi