Euro 2016. Hiszpanie za burtą

Data publikacji: 2016-06-27 20:07
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-27 20:07
Wywietleń: 1650 141202

Podwójni mistrzowie Europy z lat 2012 i 2008 Hiszpanie za burtą Euro 2016. Włosi cztery lata temu z Hiszpanami grali w finale Euro 2012 i przegrali aż 4:0. Tym razem zrewanżowali się Francuzom wyeliminowaniem ich już w 1/8 finału turnieju.

Słupek w 10. minucie uratował Hiszpanów przed utratą bramki. Włosi mieli na początku meczu przynajmniej dwie okazje do otwarcia wyniku. W 28. minucie Ramos był o krok od wbicia gola samobójczego. W polu karnym Hiszpanów dominowalii rośli Włosi z Danielem De Rossim i Graziano Pelle na czele.

W 32. minucie po rzucie wolnym z 22 m wykonanym przez Emanuela Giaccheriniego piłkę mocno bitą wypuścił z rąk bramkarz francuski David de Gea i do bramki skierował ją Giorgio Chiellini. Tuż po przerwie Włosi mieli kolejne szanse na podwyższenie wyniku. A Hiszpanie miotali się i wyglądali na nieporadnych w akcjach ofensywnych. W 55. minucie rajdu w pole karne Hiszpanów omal nie zakończył z piłką w siatce Eder.

W 76. minucie Andres Iniesta zmarnował świetną okazję na zdobycie wyrównującej bramki. Jego strzał obronił Gianluigi Buffon. Po chwili Włoch znów piąstkował po ataku Hiszpanów. Kilkoma efektownymi i skutecznymi paradami popisał się również w ostatnim kwadransie meczu.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry pięknym strzałem Graziano Pelle ustalił wynik na 2:0.

W ćwierćfinale Włosi spotkają się z Niemcami.