środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Boks. Szczecinianie w mistrzostwach Europy

Boks. Szczecinianie w mistrzostwach Europy

Boks. Szczecinianie w mistrzostwach Europy
Data publikacji: 2017-06-13 17:59
Ostatnia aktualizacja: 2017-06-13 17:59
Wywietleń: 1514 268947

Trzech szczecińskich pięściarzy i jeden z Róży Karlino wystąpi w mistrzostwach Europy w Charkowie, będących kwalifikacją do jesiennych mistrzostw świata w Hamburgu. Losowanie w czwartek, a pierwsze walki eliminacyjne w piątek. Turniej na Ukrainie potrwa do 24 czerwca.

W kadrze narodowej znalazło się dwóch zawodników Skorpiona Szczecin: Maciej Jóźwik w wadze do 52 kg i Arkadiusz Szwedowicz w wadze do 81 kg, a także Adrian Kowal z Olimpu Szczecin w wadze do 60 kg i Mateusz Polski z Róży Karlino w wadze do 64 kg. Trenerem reprezentacji jest szczeciński szkoleniowiec Karol Chabros.

- Z każdego medalu i kwalifikacji będę bardzo zadowolony, ale nie chcę wywierać dodatkowej presji na zawodnikach - powiedział w niedawnej 34-letni Karol Chabros.

Ten młody szkoleniowiec dopiero od stycznia prowadzi kadrę narodową. O ile biało-czerwonym nie wiodło się w turniejach międzypaństwowych, o tyle bardzo dobrze spisywali się w meczach towarzyskich. Wygrali kolejno z Białorusią (14:10 w Ostrowcu Świętokrzyskim), Niemcami (12:8 w Brodnicy) i Armenią (14:6 w Kielcach).

Na Ukrainie stawką pojedynków będą nie tylko medale Starego Kontynentu, ale również "przepustki" na jesienne MŚ w niemieckim Hamburgu.

- Zdobędą je ćwierćfinaliści w poszczególnych kategoriach wagowych. Zawodnicy są dobrze przygotowani, ale tak naprawdę jesteśmy dopiero na początku drogi w cyklu olimpijskim Tokio 2020 - dodał.

Walki eliminacyjne rozgrywane będą od 16 do 20 czerwca. Na 21 czerwca zaplanowane są ćwierćfinały, zaś kolejny dzień będzie wolny dla bokserów. 23 i 24 czerwca odbędą się półfinały i finały (początek o godz. 15). (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny