Strona główna > Sport > Boks. Polski przegrał w pierwszej walce

Boks. Polski przegrał w pierwszej walce

Data publikacji: 2017-08-26 07:47
Wywietleń: 421 289767

Kolumbijczyk John Gutierrez po niejednogłośnej decyzji sędziów pokonał Mateusza Polskiego (64 kg, Róża Karlino) w piątkowej walce 1/16 finału mistrzostw świata w boksie w Hamburgu.

W 19. edycji MŚ występuje 279 zawodników z 85 krajów. Pełne reprezentacje wystawiły tylko Niemcy, Kazachstan i Uzbekistan - po 10 bokserów.

Eliminacyjne pojedynki w Hamburgu potrwają do 28 sierpnia. Ćwierćfinały są zaplanowane na 29 sierpnia, półfinały na 31 sierpnia i 1 września, a finały na 2 września.

W historii czempionatu Polacy wywalczyli 13 medali - złoty, trzy srebrne i dziewięć brązowych. Jedyne złoto zdobył Henryk Średnicki w kategorii 51 kg w Belgradzie (1978 rok). Ostatnim medalistą jest Aleksy Kuziemski - brąz w wadze 81 kg w Bangkoku (2003).

Zdecydowanie najlepsi są Kubańczycy, którzy mają na koncie 128 krążków, w tym 71 złotych. (pap)