sobota, 16 grudnia 2017.
Strona główna > Sport > Boks. Polacy ze zmiennym szczęściem

Boks. Polacy ze zmiennym szczęściem

Boks. Polacy ze zmiennym szczęściem
Data publikacji: 2015-11-23 08:45
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-23 08:45
Wywietleń: 73 40497

W niedzielę na kołobrzeskim ringu odbyły się kolejne walki Młodzieżowych Mistrzostw Europy w boksie. W ringu zaprezentowało się czterech polskich pięściarzy. Dwóch z nich wygrało swoje pojedynki i awansowało do kolejnej rundy.

Wydarzeniem dnia była walka zawodnika z pobliskiego Koszalina Konrada Kozłowskiego, rywalizującego w wadze do 75 kg. Zawodnik Fight Club Koszalin był żywiołowo dopingowany przez publiczność i pokonał jednogłośnie na punkty Vylautasa Balsysa z Litwy.

Do II rundy awansował też Patryk Urbański rywalizujący w wadze do 64 kg. Pięściarz Gwardii Wrocław był wyraźnie lepszy od Borissa Batavinsa z Łotwy. Walka trwałą niepełne trzy rundy, bowiem Polak wygrał przez TKO.

– Najgorsze, co może przydarzyć się bokserowi, to przegrać pierwszą walkę – powiedział po wygranym pojedynku Patryk Urbański. - Jedziesz na mistrzostwa, błyskawicznie odpadasz i siedzisz ten tydzień, bezustannie czując wielki żal. Bardzo się cieszę, że udało mi się zwyciężyć, choć i tak uważam, że w mojej walce było dziś za dużo chaosu. Wyszedłem na ring i chciałem rozszarpać przeciwnika, a powinienem podejść do tego z zimną głową. Na szczęście będę walczył w Kołobrzegu dalej, więc będzie okazja, aby to poprawić.

Porażki ponieśli inni reprezentanci Polski. Adam Pluskowski (waga do 52 kg) przegrał z Andrijem Tyszkowcem z Ukrainy, natomiast Michał Soczyński w wadze do 81 kg. w swoim drugim pojedynku przegrał z Sandro Poletanem z Bośni i Hercegowiny.

W poniedziałek w ringu zaprezentuje się trzech kolejnych polskich pięściarzy.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską