piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Boks. Pięściarze ze Szczecina zdominowali zawody

Boks. Pięściarze ze Szczecina zdominowali zawody

Boks. Pięściarze ze Szczecina zdominowali zawody
Data publikacji: 2017-03-30 19:37
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-30 19:37
Wywietleń: 1038 229781

Czterech pięściarzy Skorpionu Szczecin i jeden z Róży Karlino wystąpią w finałowych walkach indywidualnych mistrzostw Polski w boksie rozgrywanych w Człopie koło Wałcza w województwie zachodniopomorskim.

O tytuły mistrzów Polski powalczą: Dorian Mospinek w wadze do 48 kg, Kacper Harkawy w wadze do 52 kg, Tomasz Resul w wadze do 56 kg i Arkadiusz Szwedowicz w wadze do 81 kg spośród zawodników Skorpionu, oraz Mateusz Polski w wadze do 64 kg z Róży Karlino.

W walkach półfinałowych przegrali swoje pojedynki: Krzysztof Rydyński w wadze do 52 kg, Karol Kowal ze Skorpionu w wadze do 60 k i Konrad Kozłowski z Koszalina w wadze do 75 kg. Oznacza to, że zawodnicy z regionu zakończą zmagania z ośmioma medalami, z których sześć wywalczyli pięściarze ze Szczecina.

88. mistrzostwa Polski w boksie po raz pierwszy w historii rozgrywane są w liczącej niewiele ponad pięć tysięcy mieszkańców Człopie. Na starcie zabrakło m.in. uczestników ostatnich igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro - Tomasza Jabłońskiego oraz Igora Jakubowskiego. Ten drugi pojawił się na zawodach, przystąpił do ważenia, ale ostatecznie z powodu urazu prawej ręki zrezygnował z występu.

Spośród pięciu naszych pięściarzy, którzy zakwalifikowali się do piątkowych finałów, tytułu broni jeden z nich - Arkadiusz Szwedowicz. Impreza została całkowicie zdominowana przez zawodników ze Szczecina. ©℗ (par)

Fot. R. Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny