środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Boks. Jóźwik i Szwedowicz obronili tytuły

Boks. Jóźwik i Szwedowicz obronili tytuły

Boks. Jóźwik i Szwedowicz obronili tytuły
Data publikacji: 2016-11-20 09:26
Ostatnia aktualizacja: 2016-11-20 09:26
Wywietleń: 143 174342

Maciej Jóżwik i Arkadiusz Szwedowicz obronili mistrzowskie tytuły wywalczone przed rokiem na ringu w Szczecinie i ponownie zostali pięściarskimi mistrzami Polski. Obaj są zawodnikami Skorpionu Szczecin.

Zawodnicy szczecińskiego klubu zdobyli w 87 mistrzostwach Polski rozgrywanych w Sokółce najwięcej medali i najwięcej złotych. Poza wspomnianymi Jóźwikiem i Szwedowiczem srebrne medale zdobyli: Dorian Mospinek i Kacper Karkawy, a brązowy Tomsz Resul w wadze do 56 kg.

W wadze 52 kg Maciej Jóźwik w finałowej walce nie dał żadnych szans młodszemu klubowemu koledze ze Skorpiona Szczecin Kacprowi Harkawemu. Widać było jego większe doświadczenie i umiejętności techniczne, na co ambicja Harkawego nie wystarczyła.

W wadze półciężkiej, Arkadiusz Szwedowicz wygrał niejednogłośnie na punkty z Mateuszem Trycem 3:2. Walka była bardzo emocjonująca i wyrównana, a część publiczności gwizdami nie zgodziła się z sędziowskim werdyktem.

Dorian Mospinek w finałowej walce najniższej kategorii wagowej do 49 kg przegrał jednogłośnie na punkty z Jakubem Słomińskim z Wdy Świecie. (par)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi