sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Boks. Główka broni tytułu

Boks. Główka broni tytułu

Boks. Główka broni tytułu
Data publikacji: 2016-04-16 08:48
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-16 09:54
Wywietleń: 734 128380

ZAWODOWY pięściarz Krzysztof „Główka" Głowacki z Wałcza, w nocy z soboty na niedzielę (transmisja w Polsacie Sport od godz.2) w Nowym Jorku będzie walczył z amerykańskim bokserem Steve Cunningham w obronie tytułu mistrza świata WBO w wadze junior ciężkiej.

29-letni Głowacki, jedyny obecnie polski czempion w boksie zawodowym, spotkał się na brooklyńskim Greenpoincie ze swymi kibicami.

- Steve Cunningham jest bardzo niewygodnym przeciwnikiem, ale wierzę w zwycięstwo - powiedział K. Głowacki. - Cunningham jest wojownikiem i bardzo niewygodnym zawodnikiem. Jest szybki, ma długie ręce i duży zasięg ramion. Jestem jednak w formie i gotowy na wyzwanie. Szykowałem się przez trzy miesiące. Zobaczycie w sobotę. Czeka mnie ciężka walka. Muszę szczególnie uważać na prawy prosty rywala. Cunningham bije cały czas seriami, dlatego należy być stale skupionym. Nie można ani chwili przespać. Trzeba być w każdym momencie gotowym. Ja jestem mistrzem świata i wiem co mam robić. Moim największym atutem są siła, determinacja i kibice.

Zgodnie z tradycją polscy bokserzy mogą w Nowym Jorku liczyć podczas pojedynków na wspaniały doping. Polonijna publiczność na ogół nie zawodzi. Wielu Polaków wybiera się także w sobotę na galę Premier Boxing Champions, która odbędzie się w brooklyńskiej hali sportowo-widowiskowej Barclays Center.

Głowacki będzie w sobotę bronił po raz pierwszy tytułu mistrza świata WBO zdobytego w sierpniowym pojedynku z Marco Huckiem. Trener Polaka Fiodor Łapin zapewnił, że jego podopieczny jest dobrze przygotowany i da z siebie wszystko.

- Zostało nam jeszcze kilka bardzo lekkich treningów. Krzysztof nie ma problemów z wagą i nie musimy już mocno trenować. Teraz chodzi o ostatni szlif. Chcemy pokazać bardzo dobrą walkę, która się spodoba kibicom – tłumaczył trener.

Początek walki ok. godz. 3 w nocy z soboty na niedzielę czasu polskiego.

Fot. Archiwum Krzysztofa Głowackiego

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi