Strona główna > Sport > Boks. Głowacki czeka na rywala

Boks. Głowacki czeka na rywala

Data publikacji: 2015-11-24 07:42
Ostatnia aktualizacja: 2015-11-24 07:42
Wywietleń: 942 40749

Amerykanin Steve Cunningham wymieniany jest jako możliwy rywal Krzysztofa Głowackiego, który na początku roku po raz pierwszy będzie bronił pasa bokserskiego mistrza świata federacji WBO w wadze junior ciężkiej.

- Na dziś nie ma jeszcze takiej walki, ale my byśmy jej chcieli w połowie lutego. - powiedział Andrzej Wasilewski, jeden z promotorów Głowackiego.

W połowie sierpnia pochodzący z Wałcza 29-letni Głowacki odebrał pas WBO Niemcowi Marco Huckowi, pokonując go w Newark (USA) przez nokaut w 11. rundzie.

Kilka sezonów temu 39-letni Cunningham dwukrotnie przegrywał z Tomaszem Adamkiem, zaś z Krzysztofem Włodarczykiem ma bilans potyczek 1-1.

Stawką większości tych walk były tytuły czempiona kategorii junior ciężkiej. Dopiero później zawodnik ze Stanów Zjednoczonych przeniósł się do wagi ciężkiej.

W profesjonalnej karierze Głowacki, od wielu lat promowany przez Tomasza Babilońskiego, wygrał wszystkie 25 walk, zaś Cunningham ma na koncie 28 zwycięstw, siedem porażek i remis.