środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Boks. Gala pełna gwiazd

Boks. Gala pełna gwiazd

Boks. Gala pełna gwiazd
Data publikacji: 2016-04-18 15:45
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-28 22:39
Wywietleń: 1460 128819

28 maja w szczecińskiej Azoty Arena odbędzie się gala bokserska, jakiej w Szczecinie jeszcze nie było.

W walce wieczoru zaprezentuje się legenda polskiego pięściarstwa zawodowego Krzysztof Włodarczyk. 35-letni pięściarz, to dwukrotny mistrz świata w wadze junior ciężkiej, mający na swoim koncie 54 walki, z których 50 wygrał, a tylko jedną przegrał. Aż 35 swoich zwycięstw zakończył przed czasem.

Po raz ostatni zaprezentował się podczas marcowej gali boksu, w której bez kłopotu już w drugiej rundzie znokautował Rosjanina Walerego Brudnowa. Dla Włodarczyka to nie będzie pierwsza wizyta w naszym regionie. 14 lat temu boksował w Stargardzie i tam pokonał Siergieja Krypenicha z Białorusi już w 5 rundzie.

Niepokonany Cieślak

Blisko rywalizacji z najlepszymi pięściarzami na świecie jest Michał Cieślak. On również skrzyżuje rękawice na szczecińskim ringu. Stoczył dotąd 12 walk - wszystkie wygrał, 8 przed czasem. W ubiegłym roku w walce wieczoru zaprezentował się podczas gali w Międzyzdrojach. Wygrał wtedy w I rundzie przez nokaut z Jarno Rosbergiem z Finlandii.

Ostatni raz boksował przed dwoma tygodniami w krakowskiej Tauron Arenie i już w czwartej rundzie znokautował Francisco Palaciosa z Portoryko. To był jak dotąd najpoważniejszy rywal, z jakim się mierzył i wypadł w tej konfrontacji znakomicie.

Wystąpi też nasza nadzieja w wadze ciężkiej, Krzysztof Zimnoch. Do niedawna był w zawodowym ringu niepokonany. W lutym tego roku przegrał w Legionowie z Mike Mollo już w pierwszej rundzie przez nokaut i była to jego pierwsza porażka na zawodowym ringu.

Pokonał pogromcę Lewisa i Holmesa

Zimnoch ma na swoim koncie zwycięstwo między innymi nad byłym mistrzem świata Olivierem Mc Callem, który potrafił wygrywać z Lenoxem Lewisem, czy Larrym Holmesem.

Swoją drugą walkę na zawodowym ringu stoczy też młodzieżowy mistrz świata Przemysław Runowski. Będzie też atrakcja dla kibiców szczecińskich bokserów. Zagwarantowane występy mają pochodzący z naszego miasta: Tomasz Król i Paweł Stępień. Ten drugi uważany jest za przyszłość polskiego pięściarstwa zawodowego w wadze półciężkiej.

Największą galę bokserską jaka kiedykolwiek odbyła się w Szczecinie przygotowują wspólnie grupy Babilon Promotion i  Sferis KnockOut Promotions, które współpracują m.in. z Arturem Szpilką oraz mistrzem świata federacji WBO Krzysztofem Głowackim z Wałcza.

Bilety można nabyć na stronie ebilet.pl ©℗ (par)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi