Boks. Dordzik z brązem

Data publikacji: 2016-08-01 14:20
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-01 14:37
Wywietleń: 1376 146584

W Zagrzebiu odbyły się mistrzostwach Europy młodzików w boksie, w których startowało 232 zawodników z 27 państw, a najlepiej z 3-osobowej reprezentacji Polski spisał się walczący w wadze do 52 kg pięściarz Bokserskiego Klubu Sportowego Skorpion Szczecin Jakub Dordzik, uczeń 2 klasy gimnazjum CMS SMS Boks przy ul. Mazurskiej 40, zdobywając brązowy medal.

Szczecinianin pokonał zawodników z Litwy oraz Włoch, a w półfinale przegrał z reprezentantem Bułgarii i ostatecznie stanął na najniższym stopniu podium.

Jednym ze szkoleniowców polskiej kadry w stolicy Chorwacji był trener Skorpiona Patryk Tkaczyk.

- Polski Związek Bokserski nie ma środków na szkolenie najmłodszej grupy wiekowej i wyjazd na mistrzostwa doszedł do skutku dzięki pomocy sponsorów: Exped Poland, Pro Ogrzewanie i Puro Beach, którym bardzo dziękujemy - powiedział trener Skorpiona Marcin Stankiewicz.©℗ (mij)

Na zdjęciu: Jakub Dordzik (z prawej) i jego trener Patryk Tkaczyk