niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Sport > Baja Poland z Hołowczycem i Al-Attiyahem

Baja Poland z Hołowczycem i Al-Attiyahem

Baja Poland z Hołowczycem i Al-Attiyahem
Data publikacji: 2016-08-24 13:42
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-24 13:42
Wywietleń: 588 149585

788 kilometrów, w tym 472 km odcinków specjalnych, przejadą kierowcy rozpoczynającego się w piątek rajdu Columna Medica Baja Poland, siódmej eliminacji Pucharu Świata FIA w rajdach terenowych. Na starcie m.in. lider PŚ Nasser Al-Attiyah i - ponownie - Krzysztof Hołowczyc.

To już ósma edycja zachodniopomorskiego rajdu. Przed rokiem na mecie Baja Poland Hołowczyc o 7,5 min. wyprzedził Al-Attiyaha z Kataru, po czym poinformował, że kończy karierę.

- Nie jadę na Dakar. Będę przyjeżdżał do Szczecina, ale nie po to by się ścigać - mówił na podium dla zwycięzców.

Zmienił zdanie, choć przyznaje, że start w Baja Poland traktuje jako wydarzenie jednorazowe.

- Mógłbym przyjechać tu pobyć z kibicami, cieszyć się trasą. Wiem jednak, że wilk się we mnie obudzi w skórze starszego niedźwiedzia i pokaże kły - przyznał Hołowczyc.

Dojdzie więc do rewanżu za ubiegłoroczną edycję.

- Mam nadzieję, że Krzysztof ponownie wygra z Nasserem, który w tym roku triumfował we wszystkie rajdach, w których startował - podkreślił Jacek Czachor, pilot Marka Dąbrowskiego.

Załoga Dąbrowski - Czachor w klasyfikacji PŚ plasuje się na 5. miejscu, ale od prowadzącego Al-Attiyaha dzieli ją przepaść punktowa. Polacy zgromadzili 40 pkt, reprezentant Kataru ma ich 180. Zwycięzca Baja Poland dopisze do konta 30 pkt.

Tegoroczny rajd będzie miał w porównaniu z ubiegłorocznym o 80 km dłuższe odcinki specjalne. Będzie ich siedem, a nie pięć - jak dotychczas.

Ściganie rozpocznie się w piątek 26 sierpnia, prologiem o długości nieco ponad 7 km, który zdecyduje o kolejności startu na sobotnim 180-kilometrowym oesie na poligonie w Drawsku Pomorskim. Rajd zakończą niedzielne odcinki na terenie gminy Dobra Szczecińska.

- Do startu zgłoszono 120 samochodów. W Dakarze jedzie 150 aut. To obrazuje, jakie znaczenie dla kierowców ma ten rajd - powiedział Czachor.

W siedmioletniej historii Baja Poland pięć razy rajd wygrywał Hołowczyc (w latach 2010, 2011, 2012, 2014 i 2015). W 2009 roku zwyciężył Węgier Balazs Szalay, a w 2013 Aleksander Żełudow z Rosji. (par)

Fot. R. Stachnik

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi