środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Zasoby Marsa przyszłością gospodarki?

Zasoby Marsa przyszłością gospodarki? [FILM]

Zasoby Marsa przyszłością gospodarki?
Data publikacji: 2016-08-24 14:01
Ostatnia aktualizacja: 2016-08-24 14:01
Wywietleń: 1929 149559

Bezzałogowy lądownik InSight wyląduje na powierzchni Marsa. Informacje, które dostarczy, mogą w przyszłości rewolucjonizować światową gospodarkę. Sonda pozwoli nam dowiedzieć się więcej o tym, jaki jest w rzeczywistości Mars i jakie zjawiska na nim zachodzą. Taka wiedza umożliwi w przyszłości korzystanie z zasobów, które są na planecie.

– Jeżeli będziemy w stanie eksplorować złoża materiałów, które są bardzo rzadkie, a później zrobić z nich użytek albo już w kosmosie, albo sprowadzić je na ziemię, możemy mieć nie tylko korzyści w kierunku dalszego poznawania kosmosu ale i korzyści biznesowe – mówi newsrm.tv Marcin Dobrowolski, firma Astronika.

Badania przeprowadzone przez sondę dostarczą informacji o budowie planety oraz jej ewolucji. Sonda ma za zadanie wkopać się w powierzchnię Marsa na 5 metrów, oraz zbadać właściwości gruntu Marsjańskiego. Dowiemy się jak twardy jest grunt i jak ciężko się w niego zagłębić. W przyszłości może również dawać informacje o jego składzie chemicznym.

– Wyobraźmy sobie, że nie musimy całego statku tankować na ziemi, i dopiero wysyłać go w kosmos, ale możemy pobierać paliwo już z asteroid, a później wysyłać takie statki kosmiczne wielokrotnie dalej i dzięki temu zbliżać się do tego, co tak naprawdę jest w kosmosie. – dodaje Marcin Dobrowolski.

Źródło: www.newsrm.tv

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi