wtorek, 20 lutego 2018.
Strona główna > Nauka > Z historią po imieniu

Z historią po imieniu

Z historią po imieniu
Data publikacji: 2015-10-26 13:08
Wywietleń: 1434 33436

Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej w Szczecinie zaprasza wszystkich zainteresowanych do udziału w projekcie edukacyjnym pod tytułem „Z historią po imieniu”. Celem tego przedsięwzięcia jest popularyzacja wiedzy na temat dziejów XX wieku poprzez jednostkowe historie różnych postaci i organizacji.

- Uczestnicy projektu będą pracować w grupach - informuje Michał Siedziako z IPN-u. - Ich zadaniem będzie opracowanie w formie gry planszowej lub miejskiej konkretnej biografii lub dziejów organizacji, związanych z miejscem, w którym znajduje się szkoła (np. patron szkoły, patron ulicy, pomnik w pobliżu itp.).

Projekt ma na celu szerzenie wiedzy o historii lokalnej, propagowanie regionalnych bohaterów, a także współpracę między różnymi podmiotami w regionie.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 2 listopada 2015 r. Następnie uczestnicy wykonają grę według terminarza przez siebie przyjętego i scenariusza, którego schemat przygotuje IPN. Gotowe prace będzie można wysyłać do 31 grudnia 2015 r. Gotowe prace należy przesłać na adres IPN podany w regulaminie (punkt II 4), w którym wyszczególniono, co powinno się znaleźć w przesłanych materiałach (regulamin III 1 a i b). Wszystko może być przesłane w wersji cyfrowej [zdjęcia, pliki word itd.].

W razie pytań IPN prosi o kontakt mailowy lub telefoniczny z koordynatorem projektu, Mateuszem Lipko (mateusz.lipko@ipn.gov.pl, tel. 91 312 9429). Formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie instytutu.

(as)

 

Na zdjęciu: jeden z projektów

Fot. IPN

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy