wtorek, 21 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Wokalista też magister

Wokalista też magister

Wokalista też magister
Data publikacji: 2017-03-21 21:34
Ostatnia aktualizacja: 2017-03-23 18:12
Wywietleń: 4718 225644

W przyszłym roku akademickim studenci wokalistyki na Akademii Sztuki w Szczecinie będą rozpocząć studia magisterskie. Uczelnia otrzymała uprawnienia do otwarcia kursu drugiego stopnia na tym kierunku. 

Uprawnienia takie uzyskał Wydział Edukacji Muzycznej Akademii Sztuki w Szczecinie. Decyzję podjęła Polska Komisja Akredytacyjna.
- To uprawnienie pozwala nam zamknąć cykl kształcenia na kierunku wokalistyka. Od czterech lat prowadziliśmy wokalistów na studiach pierwszego stopnia. Wiemy, że nasi absolwenci dostawali się na studia drugiego stopnia w innych uczelniach muzycznych w kraju z bardzo wysokimi notami. Dziś możemy zatrzymać tych zdolnych absolwentów studiów licencjackich na kolejne lata w Szczecinie - mówi prof. Dariusz Dyczewski, rektor Akademii Sztuki w Szczecinie

Polska Komisja Akredytacyjna oceniała wniosek złożony przez uczelnię, m.in. takie jego elementy jak: przedstawiona przez wydział koncepcja kształcenia, program studiów, efekty nauki i sposób ich weryfikacji, minimum kadrowe i baza dydaktyczna.

Studia drugiego stopnia na kierunku wokalistyka prowadzone będą w Akademii Sztuki we współpracy z Operą na Zamku i Zespołem Szkół Muzycznych w Szczecinie, gdzie studenci będą odbywali praktyki zawodowe, między innymi uprawniające ich do podjęcia pracy nauczyciela śpiewu solowego w szkołach muzycznych.

W dniach 16 maja - 7 czerwca trwać będzie elektroniczna rekrutacja na Akademię Sztuki w Szczecinie. Egzaminy odbędą się w od 16 czerwca do 5 lipca.

(szymw) 

Na zdjęciu: W przyszłym roku akademickim studenci wokalistyki na Akademii Sztuki w Szczecinie będą rozpocząć studia magisterskie.

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Caro nome
@wokalista też magister- Dziwnym wydaje się fakt, że przywołana profesor uczy na Akademii? Mająca wieloletnie doświadczenie muzyczne i pedagogiczne i habilitację (z tego, co wiadomo- zdobytą we Wrocławiu, pisaną pod okiem wybitnego Artysty). Wydaje się to być wręcz oczywistym, że powinna tam uczyć. Podobnie jak kilkoro innych Pedagogów z wieloletnim doświadczeniem, popartym działalnością naukową. Polecam rzetelnie oceniać Pedagogów, zgodnie z ich doświadczeniem i osiągnięciami. Za nikogo raczej mąż nie zrobił doktoratu, ani nie występował na scenach. Trochę pokory i obiektywizmu. I faktów.
2017-03-23 17:13:19
Ania sopranistka
Jak widać jeśli jest ktoś zdolny i pracowity, to niezależnie od rządzącej akurat frakcji odnajduje się na rynku. Płaczą i zazdroszczą tylko miernoty, które żyją dzięki partyjnym układzikom. Brawo akademia sztuki! Brawo Panie Profesor sztuk muzycznych!
2017-03-22 17:04:09
@wokalista też magister
Oj bolą czyjeś sukcesy. Trzeba było się uczyć, ciężko pracować to też byłbyś/byłabyś dziś i dyrektorem i profesorem. A tak Ci żal D... ściska i frustracje swoje wylewasz przy artykule o sukcesie szczecińskiej uczelni. Dzieki osiągnięciom artystycznym i naukowym tej Pani Prof. Od dziś będzie można kształcić w Szczecinie śpiewaków. Brawo dla ludzi którzy wzmacniają nasze miasto!!!
2017-03-22 16:54:53
kotte
Rodzina jest najwyższą wartością,dla jej szczęścia można wszystko,tego nauczają nawet politycy-nauczyciele , a nawet więcej -pokazują,jak się to robi.
2017-03-22 09:06:00
Wokalista też magister.
Mało tego, żona platformerskiego marszałka, a obecnie dyrektora spółki od prądu pod rządami przeciwnej partii, jest profesorem od śpiewu, więc też można, choć wydaje się to...dziwne.
2017-03-22 07:08:04

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi