środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > W KURIERZE: Na studia za granicę

W KURIERZE: Na studia za granicę

W KURIERZE: Na studia za granicę
Data publikacji: 2016-03-09 08:12
Ostatnia aktualizacja: 2016-03-09 13:56
Wywietleń: 1585 122837

Absolwenci szczecińskich liceów coraz chętniej wybierają zagraniczne uczelnie. Dlaczego? - Studia za granicą rozwijają, a nie polegają tylko na pamięciowym wkuwaniu oraz dają lepszy start w zawodzie - mówią młodzi ludzie.

Rokrocznie po kilku, kilkunastu absolwentów z części szczecińskich szkół wybiera studia za granicą. Są szkoły, w których liczba tych osób z roku na rok rośnie. Tak jest w XIII LO, które przygotowuje zdolnych i ambitnych uczniów do rekrutacji na najlepsze światowe uczelnie: Oxford i Cambridge.

- Proces aplikacji na brytyjskie uczelnie jest bardzo złożony i trwa prawie cały rok - mówi Jarosław Skowroński, nauczyciel języka angielskiego w XIII LO.

Dodaje, że coraz mniejszą przeszkodą są dziś opłaty za studia zagraniczne. Uczelnie wspierają studentów poprzez programy stypendialne i rządowe kredyty, częściowo umarzane po skończeniu nauki. Jednak zdaniem dyrektor II LO Jolanty Jastrzębskiej, koszty tych studiów są jedną z głównych przeszkód dla Polaków. "Dwójka" kształci młodzież w programie matury międzynarodowej oraz przygotowuje do polskiej matury. Absolwenci obu wybierają studia za granicą.

Hanna Bartnik, dyrektor V LO w Szczecinie przyznaje, że rokrocznie 8-10 absolwentów jej szkoły kieruje się na studia zagraniczne. - Najwięcej wyjeżdża do USA oraz do Wielkiej Brytanii. Niektóre osoby wybierają studia we Francji, Niemczech i Danii - podaje dyrektor. - Studiują ekonomię, prawo, architekturę. ©℗

(el)

Więcej w środowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu z 9 marca 2016 r.

 

Na zdjęciu: Najbardziej ambitni próbują  swoich sił w rekrutacji na tak uznane uczelnie jak Oxford. 

Fot. Peter Trimming (commons.wikimedia.org)

Komentarze

Program eduABROAD
Cieszymy się, że również jako studiazagranica.pl mogliśmy pomóc absolwentom szczecińskich szkół.
2016-03-09 13:20:57
Czytelnik
Głupoty. Najbardziej ambitni szturmują bramy US
2016-03-09 09:47:30
APROPO
A wy przyjmujcie jak najwięcej z innych państw na wasze płatne studia , szczególnie na kierunki ,po których ludzie zarabiaja nieprzyzwoicie dużo. Naprodukujecie np.lekarzy ,to zacznie się zwykła konkurencja i obniżanie ich poczucia własnej wartości i żądań płacowych.
2016-03-09 09:45:11

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny