środa, 22 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > US włącza się w nabór

US włącza się w nabór

Data publikacji: 2015-07-20 21:31
Wywietleń: 670 2216

Uniwersytet Szczeciński ogłosił szczegóły rekrutacji, która rusza 10 czerwca. Od tego dnia maturzyści będą mogli rejestrować się w serwisie Elektronicznej Rejestracji Kandydatów. Pozostałe szczecińskie uczelnie już prowadzą nabór.

W ofercie US pojawiły się nowości - genetyka i biologia eksperymentalna, ochrona i inżynieria środowiska przyrodniczego, komunikacja medialna i wizerunkowa, filologia, specjalność: filologia germańska z dodatkowym językiem obcym,  management instytucji publicznych i public relations, filologia, specjalność: iberystyka, studia hiszpańskie, optyka okularowa oraz logistyka jako studia inżynierskie na Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług.

Młodzi ludzie chcący studiować na US mają do wyboru kierunki realizowane na 11 wydziałach.

ZUT proponuje ponad 40 kierunków studiów, w tym trzy nowości: chłodnictwo i klimatyzację, gospodarkę i zarządzanie środowiskiem wodnym a także medycynę roślin.

Akademia Morska zaprasza m.in. na nawigację, informatykę, transport, zarządzanie i inżynierię produkcji. Jednocześnie przypomina, że kandydaci zakwalifikowani na studia na kierunkach: nawigacja, mechanika i budowa maszyn oraz mechatronika po ogłoszeniu wyników rekrutacji odbywają w okresie od sierpnia do września 2015 r. obowiązkowe szkolenia w Ośrodku Szkoleniowym Ratownictwa Morskiego w ramach praktyki przygotowawczej.

Pomorski Uniwersytet Medyczny oferuje studia takie jak m.in. kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny, fizjoterapia, kosmetologia czy dietetyka. Te dwa pierwsze kierunki są co roku oblegane. PUM to najlepsza uczelnia w Szczecinie wedle rankingu "Perspektyw".

(as)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny