poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Nauka > Urząd morski miał gości z Żywca

Urząd morski miał gości z Żywca [GALERIA]

Urząd morski miał gości z Żywca
Data publikacji: 2017-06-07 14:07
Ostatnia aktualizacja: 2017-07-07 11:16
Wywietleń: 303 267965

Grupa 22 dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu wraz z czworgiem opiekunów gościła 6 czerwca w Świnoujściu. Zwiedzała tamtejsze obiekty szczecińskiego Urzędu Morskiego.

Dzieci przyjechały z drugiego krańca Polski na tzw. zieloną szkołę do Kołobrzegu.

– Firma ARUP, która ten wypoczynek zorganizowała, zwróciła się do nas z prośbą o pokazanie dzieciom ciekawej infrastruktury i obiektów, znajdujących się w naszej gestii – poinformowała Ewa Wieczorek, rzecznik prasowy Urzędu Morskiego w Szczecinie. – Na terenie Bazy Oznakowania Nawigacyjnego w Świnoujściu nasi goście zwiedzili stacjonujący tam na co dzień największy statek UMS, czyli „Planetę”, a następnie udaliśmy się na falochron centralny i dobudowaną do niego ostrogę.

Tam dyrektor UMS Andrzej Borowiec opowiadał o budowie morskiej części portu zewnętrznego dla terminalu LNG. Przypomnijmy, że falochron osłonowy (obecnie wschodni) to inwestycja, za którą odpowiadał właśnie urząd morski.

– Odwiedziliśmy także Służbę Kontroli Ruchu Statków, znajdującą się na Punkcie Obserwacyjnym, gdzie oficerowie portu opowiadali o swojej pracy, związanej z monitorowaniem ruchu jednostek wchodzących i wychodzących z portu – dodała E. Wieczorek.

Z wieży goście podziwiali statki wychodzące w morze i wchodzące do portu. Mieli okazję zobaczyć m.in. promy płynące do Szwecji czy należący do Polskiej Żeglugi Morskiej masowiec „Gdynia”, który po remoncie w szczecińskiej „Gryfii” i krótkim postoju w Świnoujściu obrał kurs na Rygę. (ek)

Fot. UMS

Urząd morski miał gości z Żywca Urząd morski miał gości z Żywca Urząd morski miał gości z Żywca Urząd morski miał gości z Żywca Urząd morski miał gości z Żywca Urząd morski miał gości z Żywca Urząd morski miał gości z Żywca Urząd morski miał gości z Żywca

Komentarze

PL
Fajnie, że Polska jest tak różnorodna i dla górali atrakcją jest morze, a dla ludzi znad morza atrakcją są góry ;)
2017-06-07 14:38:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi