niedziela, 19 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Uniwersytet zaprasza na studia

Uniwersytet zaprasza na studia

Uniwersytet zaprasza na studia
Data publikacji: 2016-05-31 21:40
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-01 08:01
Wywietleń: 89 136028

Animacja kultury oraz rozwój regionalny i fundusze europejskie na Wydziale Humanistycznym a także anglojęzyczna global communication na Wydziale Filologicznym to nowe kierunki studiów pierwszego stopnia, jakie proponuje Uniwersytet Szczeciński. Wszystkich nowych kierunków jest 13. Rekrutacja rozpoczyna się 8 czerwca.

- Uniwersytet Szczeciński cały czas się rozwija, rozwija się jego infrastruktura, powstają nowe centra badawcze, kierunki - opowiadał prof. Jacek Styszyński, prorektor US do spraw kształcenia. - Ale uczelnia aktualizuje także ofertę kierunków kształcenia. 

Mówił również o trzech ważnych trendach na uczelni. Pierwszy - coraz więcej kierunków prowadzonych jest przez dwa wydziały. Drugi - powstają studia anglojęzyczyne, jak global communication czy marine and coastal geosciences na Wydziale Nauk o Ziemi. Trzecia istotna sprawa to powiązanie kierunków studiów z nowymi centrami badawczymi, na przykład z Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nauk Przyrodniczych na WNoZ. 

- Ściśle powiązany z praktyką jest na przykład kierunek optyka okularowa na Wydziale Matematyczno-Fizycznym - stwierdził prorektor. - Rynek wciąż nie jest nasycony absolwentami. Tylko cztery lub pięć uczelni w kraju prowadzi takie studia. 

Prof. Ewa Komorowska, dziekan Wydziału Filologicznego, chwaliła się, że powodzeniem cieszą się kierunki otwarte w ostatnich latach - takie jak skandynawistyka, iberystyka czy język niemiecki sprofilowany dla osób pracujących. O global communication - studiach niestacjonarnych - mówiła, że będzie łączyć praktyczną naukę języka z wiedzą ogólną o mediach, kulturze, współczesnej polityce. Do tego studenci będą uczyć się jeszcze dwóch języków obcych poza angielskim. Dziekan opowiadała też o innej nowości, dziennikarstwie i zarządzaniu mediami (studia stacjonarne drugiego stopnia).©℗ (as)

Na zdjęciu: Uniwersytet Szczeciński zaprasza na 81 kierunków studiów.

Komentarze

them
To skandynawistyka i iberystyka to kierunek studiów czy tylko specjalności/specjalizacje?
2016-06-01 01:35:46

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi