sobota, 18 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Tydzień Bezpieczeństwa w Gimnazjum nr 5

Tydzień Bezpieczeństwa w Gimnazjum nr 5

Tydzień Bezpieczeństwa w Gimnazjum nr 5
Data publikacji: 2016-01-25 20:06
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-25 20:06
Wywietleń: 125 110614

Warsztaty z terapeutami z MONAR-u, policjantami, przedstawicielami Akcji Humanitarnej "Życie", pedagogami. Takie niecodzienne zajęcia odbywają się od poniedziałku w Gimnazjum nr 5 w Szczecinie. Po raz dziewiąty szkoła ta organizuje "Tydzień bezpieczeństwa".

- Staramy się także wychowawczo pracować z naszymi uczniami, uświadamiać, jakie zagrożenia czyhają w dzisiejszym świecie i mamy nadzieję, że coś im z tego w głowach zostanie - mówi Kamila Kuniszewska, organizatorka "Tygodnia bezpieczeństwa" w Gimnazjum nr 5 w Szczecinie, pedagog w tej szkole. - Nawet, jeśli części z nich  zanim sięgną po używkę, zapali się w głowie czerwona lampka, to już będzie to sukces.

Poniedziałkowe warsztaty "Bądź sobą bez chemicznych wsporników" poprowadziły terapeutki z MONAR-u. Uczestniczyli w nich uczniowie wszystkich pięciu klas trzecich Gimnazjum nr 5. Podczas zajęć mogli się oni dowiedzieć nie tylko, jakie skutki daje sięganie po alkohol, narkotyki, czy dopalacze, ale również poznać instytucje, do których warto się zgłosić po pomoc, kiedy jest ona potrzebna koledze lub koleżance.

We worek gimnazjaliści dowiedzą się o odpowiedzialności prawnej za cyberprzemoc.

- Cyberprzemoc to problem współczesnej młodzieży, tym bardziej, że młodzi ludzie są stale obecni w sieci, każdy korzysta z telefonu i ten rodzaj przemocy jest dziś wszechobecny - podkreśla Kamila Kuniszewska. - Nasze warsztaty z udziałem policji mają uczniom uzmysłowić, że w sieci nikt nie jest bezkarny, a każdy kto ukończył 13 lat jest już odpowiedzialny prawnie.

W programie Tygodnia Bezpieczeństwa odbędą się też specjalne zajęcia, poświęcone narastającemu w ostatnich latach problemowi samookaleczania wśród młodzieży. Nauczyciele nie ukrywają, że notuje się wzrost zachowań autoagresywnych. Ten problem gimnazjaliści będą omawiać z przedstawicielami Akcji Humanitarnej "Życie".

Elżbieta KUBERA

Fot. Dariusz GORAJSKI

NZ. Uczniowie Gimnazjum nr 5 podczas warsztatów dowiedzieli się o skutkach uzależnień

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi