poniedziałek, 18 grudnia 2017.
Strona główna > Nauka > Twórczo i zabawnie

Twórczo i zabawnie

Twórczo i zabawnie
Data publikacji: 2016-06-08 08:12
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:50
Wywietleń: 1340 138168

Przezabawne spektakle zaprezentowało we wtorek pięć zespołów teatralnych ze szczecińskich gimnazjów. XVI Międzygimnazjalny Festiwal Kabaretów i Inscenizacji zorganizowało po raz kolejny Gimnazjum nr 12 im Stanisław Lema w Szczecinie. Zdaniem jury poziom był wysoki, a dowcip wysmakowany.

- Wśród prezentowanych spektakli przeważały uwspółcześnione adaptacje klasyki. Byli więc "Krzyżacy" i sztuki Szekspira, ale w wersjach uczniowskich - powiedziała Katarzyna Wójcik, polonistka w Gimnazjum nr 12, organizatorka festiwalu. -  Uczestnicy wykazali się dużym poczuciem humoru i umiejętnościami aktorskimi.

Jurorzy podkreślili, że poziom konkursu był wysoki. Szczególnie zwrócili uwagę na nowatorskie pomysły i ruch sceniczny. Docenili także dystans w młodzieżowym dowcipie.

Zwyciężył zespół Superstary z Gimnazjum nr 34 spektaklem "1 z 10", prezentując test z niewiedzy w stylizacji Kabaretu Starszych Panów. Drugie miejsce zajęła Grupa teatralna z Gimnazjum nr 12 żartobliwą i uwspółcześnioną wersją "Krzyżaków", a trzecie - zespół Drama z Gimnazjum nr 10 dowcipnym spektaklem "Szekspriada". Przyznano także nagrody dla najlepszej aktorki i aktora. Otrzymali je Hania Stafiej z Gimnazjum nr 12 i Marcin Pleskacz z Gimnazjum nr 34.

- Optymiści mają w życiu lepiej, wokół nich gromadzi się wielu przyjaznych ludzi. Uwierzmy, że także w nas drzemią pokłady dobrego humoru - podkreślali organizatorzy, powołując się na Janusza Korczaka, który mówił: "Stracony jest dzień bez uśmiechu".

Podczas obrad jury odbył się dodatkowy konkurs ze sztuki improwizacji. Uczestnicy festiwalu chętnie brali w nim udział prezentując swe aktorskie umiejętności. Festiwal objęli honorowym patronatem prezydent Szczecina i zachodniopomorski kurator oświaty.©℗

(el)

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: Grupa teatralna z Gimnazjum nr 12 w nowej wersji "Krzyżaków"

Twórczo i zabawnie Twórczo i zabawnie

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi