piątek, 20 października 2017.
Strona główna > Nauka > Trzynastka otwiera drzwi

Trzynastka otwiera drzwi

Trzynastka otwiera drzwi
Data publikacji: 2016-04-07 10:43
Wywietleń: 842 127214

Każdy kto chce na własne oczy zobaczyć najlepsze liceum w Polsce, może to zrobić w najbliższą sobotę, 9 kwietnia. XIII Liceum Ogólnokształcące w Szczecinie, zdobywca pierwszego miejsca w tegorocznym rankingu najlepszych liceów miesięcznika "Perspektywy", organizuje dzień otwarty.

Program zapowiada się interesująco. Od godz. 10 do godz. 15 odbywać się będą pokazy, doświadczenia, prezentacje i spotkania.

W godz. 10-13 zaplanowano zwiedzanie szkoły, początek na parterze, przy głównym wejściu do szkoły przy ul. Unisławy. Każdy kto odwiedzi szkołę będzie mógł porozmawiać na temat prowadzonych tu lekcji i zajęć popołudniowych z nauczycielami, uczniami
 oraz absolwentami. W poszczególnych pracowniach przedmiotowych odbywać się będą spotkania z nauczycielami. Przygotowano także prezentację szkolnego wolontariatu oraz pakiet informacji na temat szkolnej bursy dla uczniów spoza Szczecina (sala 109, I piętro).

Kryteria naboru i informacje dotyczące oferty edukacyjnej na rok szkolny 2016/2017: profilów klas, liczby miejsc, formy zajęć przedstawi dyrektor XIII LO Cezary Urban. Spotkanie z nim dla kandydatów oraz ich rodziców, odbędzie się w godz. 11-11.25 na sali gimnastycznej.

Trzynastka stawia na wszechstronny rozwój młodego człowieka. Jej naukowo-badawcze prezentacje znane są nie tylko w Szczecinie. Przygotowano je również z okazji dnia otwartego. W godz. 10.30-11 w pracowni biologicznej odbędzie się prezentacja „Cudowna witamina C”. W godz. 11.30-12 - pokaz ciekawych doświadczeń chemicznych w sali 203. W dwóch turach, czyli w godz.12.10-13 oraz w godz. 14-15 zaplanowano obserwacje astronomiczne na boisku szkolnym i w s. 102. W tych godzinach odbędą się też słynne trzynastkowe pokazy z fizyki pod kierunkiem prof. Marka Golki. 
Spotkanie z profesorem, Nauczycielem Roku'2010, najlepszym nauczycielem fizyki w kraju odbędzie w sali 9. Towarzyszyć mu będzie prezentacja jedynego na Pomorzu Zachodnim szkolnego laboratorium fizycznego.

Podczas otwartych wydarzeń, w szkole tego dnia odbędzie się finałowy quiz VIII Małej Olimpiady Wiedzy o Społeczeństwie dla gimnazjalistów województwa zachodniopomorskiego. ©℗

(el)

Na zdj.: Podczas dnia otwartego w sobotę w XIII LO odbędą się słynne pokazy z fizyki

Trzynastka otwiera drzwi

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi