środa, 18 października 2017.
Strona główna > Nauka > Trwa festiwal nauki

Trwa festiwal nauki

Trwa festiwal nauki
Data publikacji: 2015-09-22 18:26
Wywietleń: 997 22968

W Szczecinie trwa XV Zachodniopomorski Festiwal Nauki. W programie wiele interesujących wydarzeń - także dla najmłodszych szczecinian. Organizatorem imprezy jest Szczecińskie Towarzystwo Naukowe.

Za nami między innymi prezentacje języków obcych. A co przed nami? Dziś na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ZUT odbędzie się badanie DNA, podczas zajęć w Bibliotece Uniwersyteckiej Uniwersytetu Szczecińskiego dowiemy się, jak zdrowo żyć, a na Wydziale Prawa i Administracji US uzyskamy informacje na tema tego, jaki był wpływ afery korupcyjnej na środowisko piłkarsko-sędzowskie.

W programie także m.in. pierwsza lekcja hebrajskiego (w piątek na Wydziale Teologicznym US), wykład "Płeć potomstwa - genetyczna ruletka czy precyzyjna selekcja?" (czwartek na Wydziale Biotechnologii i Hodolwli Zwierząt ZUT) czy wykład o sztucznej inteligencji w grach komputerowych (piątek na Wydziale Informatyki ZUT).

Do tego wiele zdarzeń w Książnicy Pomorskiej, Archiwum Państwowym czy na Politechnice Koszalińskiej.

Zaplanowano również wyjazdowe zajęcia terenowe - m.in. do Wolińskego Parku Narodowego, Ińskiego Parku Krajobrazowego, Puszczy Wkrzańskiej i rezerwatu Świdwie czy do Obszaru Specjalnej Ochrony Sieci Europejskiej Natura 2000 "Łąki Skoszewskie".

Na część wydarzeń obowiązuje rezerwacja. Pełny program jest dostępny na stronie www.festiwal.stn.szczecin.pl.

(as)

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje