poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Trudny przyrodniczy

Trudny przyrodniczy

Trudny przyrodniczy
Data publikacji: 2016-04-19 15:15
Ostatnia aktualizacja: 2016-04-20 08:20
Wywietleń: 1514 128920

Matematyka była prosta, liczymy na sto procent, a w najgorszym wypadku na 95 - mówili po wtorkowym egzaminie uczniowie Gimnazjum nr 42 w Szczecinie. W drugim dniu egzaminu gimnazjaliści pisali testy z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Humaniści uznali je za trudne, ścisłowcy za łatwe.

We wtorek trzecioklasiści z gimnazjów w całej Polsce zdawali dwa egzaminy. Pierwszy pisali z przedmiotów przyrodniczych. W skład arkusza wchodziły pytania z zakresu biologii, chemii, fizyki i geografii. Po przerwie mieli egzamin z matematyki

Agata Włodarczyk z Gimnazjum nr 42 ma wysokie oczekiwania i liczy na świetne wyniki. -  Czasu na rozwiązanie zadań było wystarczająco dużo. Z matematyki wyszłam przed czasem - mówi Agata.  - Było jednak sporo liczenia.

Wraz z Katarzyną Serafin wymieniają zadania: - Obliczanie objętości, prawdopodobieństwo, wykres funkcji, potęgi, pierwiastki. Po prostu wszystko było -  mówią.

Przed egzaminem trzecioklasiści w Gimnazjum nr 42 sporo ćwiczyli rozwiązywanie zadań ze specjalnego zbioru z arkuszami egzaminacyjnymi. Co do arkusza z przedmiotów przyrodniczych zdania wśród nich były podzielone. Mikołaj twierdził, że najtrudniejsza była biologia zwłaszcza zadanie dotyczące rozróżnienia płazów i gadów. Jego zdaniem chemia była najłatwiejsza, zwłaszcza metody otrzymywania wodorotlenków. Zdaniem Marii Tomaszewskiej najtrudniejsza była fizyka. Zuzannę Rychter zaskoczyła natomiast geografia. - Było dużo map i pytania o kraje, a nie o województwa, których się spodziewaliśmy. Na mapie Europy południowo-wschodniej trzeba było zaznaczyć trasę przelotu samolotu z Grecji. To było trudne zadanie - mówiła Zuzanna, która wraz z Marią wtorkową część egzaminu uważa za dużo trudniejszą od poniedziałkowej części humanistycznej.

Uczniowie z Gimnazjum nr 42 przyznali, że właściwie z każdego przedmiotu zadania dotyczyły zakresu  programu z trzech lat nauki. Z biologii były pytania m.in. z genetyki, odruchów bezwarunkowych, bakterii, grzybów, wad wzroku człowieka. Jedynie chemia skupiała się głównie na materiale z ostatnich miesięcy.

W środę gimnazjaliści przystąpią już do ostatnich dwóch egzaminów, tym razem z języków obcych nowożytnych na poziomie podstawowym i rozszerzonym. W Szczecinie ok. 90 proc. z nich pisać będzie test z języka angielskiego. Na drugim miejscu pod względem liczebności zadawania jest język niemiecki.

Wyniki egzaminu gimnazjalnego uczniowie poznają 17 czerwca.©℗

Elżbieta KUBERA

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: uczniowie Gimnazjum nr 46 w Szczecinie podczas egzaminu z części przyrodniczej

 

Trudny przyrodniczy Trudny przyrodniczy

Komentarze

Fot.
Ten dzieciak w środku daleko zajedzie - minister jak nic hah.
2016-04-20 08:01:13

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi