piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > TechFusion Sky w Technoparku Pomerania

TechFusion Sky w Technoparku Pomerania

TechFusion Sky w Technoparku Pomerania
Data publikacji: 2017-06-24 13:24
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:51
Wywietleń: 537 271922

O wykorzystywaniu wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości w przygotowaniu astronautów do lotów w kosmos, technologiach stosowanych w marsjańskich habitatach czy biodruku 3D z użyciem żywych tkanek będzie m.in. mowa w sobotę (24 czerwca) w szczecińskim Technoparku Pomerania. Podczas TechFusion Sky opowie o nich Matt Harasymczuk - pilot współpracujący z Europejską Agencją Kosmiczną.

- Porozmawiamy m.in. o zastosowaniach technologii wirtualnej rzeczywistości w symulacjach wyjścia w przestrzeń kosmiczną czy o wykorzystywaniu okularów google glass i occulus rift w pracach astronautów. Opowiem też o nowoczesnych technologiach stosowanych w marsjańskich habitatach, w których podczas misji kosmicznych mieszkają astronauci – mówi Matt Harasymczuk, pilot, badacz w dziedzinie bioastronautyki, biotechnologii i geologii, inżynier oprogramowania oraz lotnictwa i kosmonautyki, który współpracuje z Europejską Agencją Kosmiczną przy szkoleniach astronautów i pracach badawczych dotyczących lotów na Księżyc i Marsa.

TechFusion Sky odbędzie się w sobotę (24 czerwca) o godz. 18 w budynku F2 szczecińskiego Technoparku Pomerania. Organizatorami spotkania są TechFusion i Szczecin Java User Group. Wydarzenie sponsoruje Teonite.

(mag)

Komentarze

......
Niebawem w Szczecinie ruszy produkcja szelek antygrawitacyjnych dla astronautów.
2017-06-25 12:57:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny