niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Nauka > Szóste miejsce w kraju!

Szóste miejsce w kraju!

Szóste miejsce w kraju!
Data publikacji: 2017-11-23 21:58
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 21:59
Wywietleń: 689 302337

Szczecińska Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I st. zajęła szóste miejsce w kraju, na ponad 360 szkół, po przesłuchaniach instrumentalnych uczniów szkół muzycznych z całej Polski. Takie dane opublikowało właśnie Centrum Edukacji Artystycznej, które z ramienia Ministerstwa Kultury sprawuje nadzór nad szkołami artystycznymi. Gratulujemy sukcesu!

Corocznie uczniowie szkół muzycznych są poddawani ocenie CEA podczas przesłuchań w macierzystych szkołach, a także - ci najlepsi - podczas koncertów poza miejscem zamieszkania. Specjalne powołane komisje przyznają każdemu dziecku punkty - w skali od 1 do 25 pkt plus merytoryczne uwagi członków komisji oceniającej. Po zliczeniu całej punktacji, wraz z podziałem na konkretne instrumenty muzyczne, CEA publikuje wyniki. Właśnie szczecińska OSM. I st. (mieszcząca się przy ul. B. Śmiałego) znalazła się tu na szóstym miejscu w kraju, a na pierwszym w województwie. Ta „podstawówka muzyczna" łączy naukę przedmiotów muzycznych oraz gry na instrumentach z nauczaniem przedmiotów typu - matematyka, fizyka, biologia, język polski, itd.

Tu warto przypomnieć, że losy szkoły, podobnie, jak innych tego typu placówek w Polsce, jeszcze w minionym roku szkolnym były pod dużym znakiem zapytania. W pierwotnej wersji założeń reformy oświaty, takie dzienne szkoły muzyczne miały się kończyć na szóstej klasie, a nie na ósmej, jak wszystkie inne pozostałe, „normalne" podstawówki. Po protestach rodziców oraz środowiska nauczycielskiego, ministerstwo zmieniło zdanie i zdecydowało, że również ogólnokształcące szkoły muzyczne będą ośmioklasowe. ©℗

Monika Gapińska

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Ostatni dzień jarmarku
Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską