piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Szczecinianin wyróżniony za doktorat

Szczecinianin wyróżniony za doktorat

Szczecinianin wyróżniony za doktorat
Data publikacji: 2016-12-09 21:27
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:51
Wywietleń: 2081 182942

Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wręczyła nagrody i wyróżnienia w konkursie na najlepszą pracę licencjacką, magisterską oraz doktorską. Wśród laureatów jest dr Maciej Pawłowski z Uniwersytetu Szczecińskiego.

Celem konkursu jest zachęcenie studentów i doktorantów do poszerzenia wiedzy o rynku kapitałowym, instytucjach tworzących jego infrastrukturę, a także nowoczesnych instrumentach finansowych. Mogły w nim startować prace doktorskie obronione w 2014 i 2015 roku oraz magisterskie i licencjackie z 2015 r. Oceniała je Kapitała Konkursu, składająca się z naukowców oraz pracowników GPW. Brała ona pod uwagę ich poziom merytoryczny, przede wszystkim: oryginalność, sposób analizy zjawisk, zakres badań, innowacyjność formułowanych wniosków.

- Uważamy, że edukacja społeczeństwa jest najlepszą inwestycją w jego przyszłość, dlatego formuła konkursu została poszerzona o najlepsze prace doktorskie i licencjackie - powiedziała prof. Małgorzata Zaleska, prezes GPW w Warszawie. - Chcemy zachęcić studentów i doktorantów do pogłębienia wiedzy na temat rynku kapitałowego, dać dodatkowe narzędzia motywacji do podejmowania tematów związanych z Giełdą Papierów Wartościowych. Chcielibyśmy pogratulować autorom zwycięskich i wyróżnionych prac oraz życzyć im dalszych sukcesów w pracy naukowej i zawodowej.

W tegorocznej, pierwszej edycji konkursu w zmienionej formule, jedno z dwóch wyróżnień niepieniężnych (dyplom) zdobył Maciej Pawłowski za pracę doktorską w dziedzinie nauk ekonomicznych „Uwarunkowania rozwoju rynku obligacji korporacyjnych w Polsce”, której promotorem była prof. dr hab. Aurelia Bielawska. Obronił ją w 2014 r. w Wydziale Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego. Dr Maciej Pawłowski jest obecnie adiunktem w katedrze finansów przedsiębiorstwa WZiEU US.

Niebawem ogłoszona zostanie kolejna edycja konkursu na najlepsze prace magisterskie i licencjackie obronione w 2016 r. Zgodnie z regulaminem najlepsze rozprawy doktorskie nagradzane będą zaś co 2 lata (konkurs na nie będzie ogłoszony w 2017 r. i będzie dotyczył doktoratów obronionych w tym i przyszłym roku).

(mag)

Fot.:GPW

Na zdjęciu: nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie GPW. Dr Maciej Pawłowski stoi w górnym rzędzie (trzeci od prawej) nad prof. Małgorzatą Zaleską.

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Dow Jones, Nasdaq & SP 500...
Jak by nie patrzyl i nie liczyl... to tym wszystkim steruje sie najpierw z Afryki a pozniej dalej i z Ameryki... by reszta Swiata najpierw "troche zyskala"... a pozniej duzo, duzo stracila...!!
2016-12-10 01:44:00
hm
Zgrabna ta pani prezes...
2016-12-09 22:28:57

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny