piątek, 24 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Sukces prof. Narkiewicz

Sukces prof. Narkiewicz

Sukces prof. Narkiewicz
Data publikacji: 2016-01-12 11:15
Ostatnia aktualizacja: 2016-01-12 11:15
Wywietleń: 1460 95956

Profesor Urszula Narkiewicz z Instytutu Technologii Nieorganicznej i Inżynierii Środowiska Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie została powołana do Europejskiej Akademii Nauk i Sztuk (European Academy of Sciences and Arts – EASA).

EASA jest jedną z najbardziej prestiżowych organizacji naukowych w Europie, a jej celem jest popieranie ogólnoeuropejskiej twórczości naukowej i artystycznej oraz stworzenie wspólnej płaszczyzny dialogu dla przedstawicieli różnych dziedzin nauk.

Jedyną drogą uzyskania nominacji do EASA jest wybór dokonany przez obecnych członków EASA na podstawie zgłoszenia zewnętrznej organizacji lub instytucji. 

Akademia zrzesza kilkuset członków, w tym 29 laureatów nagrody Nobla.  Polskę w EASA reprezentują między innymi Stefan Angielski, Jerzy Buzek, Krzysztof Penderecki, Stanisław Sołtysiński, Andrzej Zoll, abp Alfred Nossol, Maciej Nowicki i Ryszard Tadeusiewicz. Na ostatnim, 24. posiedzeniu Akademii jej wiceprezesem został wybrany prof. Michał Kleiber.

(as)

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny