sobota, 21 października 2017.
Strona główna > Nauka > Spotka się Klub "Grota"

Spotka się Klub "Grota"

Spotka się Klub "Grota"
Data publikacji: 2017-01-25 20:48
Wywietleń: 1458 206861

W czwartek o g. 12 w Zachodniopomorskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Szczecinie przy ul. gen. J. Sowińskiego 68 rozpocznie się spotkanie Klubu Historycznego im. gen. Stefana Roweckiego "Grota". Temat: "Akcja „Burza” na Kresach Wschodnich na przykładzie działań 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej".

Klub działa na podstawie współpracy pomiędzy Światowym Związkiem Żołnierzy AK a IPN od 2001 r. W tym roku zmienił formułę i jego spotkania będą adresowane do młodzieży szkół średnich.

Słowo wstępne o działaniu Klubu „Grota” w nowej zmienionej formule, celach działania, celach wychowawczych i edukacyjnych, w imieniu dyrektora IPN wygłosi Grzegorz Czapski, naczelnik Biura Edukacji Narodowej IPN.

Potem odbędzie się pokaz filmu na temat genezy powstania 27 WDPAK oraz krótki wykład wprowadzający Michała Ruczyńskiego (IPN) o akcji „Burza” na Kresach Wschodnich.

Zaplanowana jest także relacja świadka historii – łączniczki 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej, pani Alicji Uczciwek

(as)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi