wtorek, 20 lutego 2018.
Strona główna > Nauka > Solidarność przeciw Stefaniakowi

Solidarność przeciw Stefaniakowi

Solidarność przeciw Stefaniakowi
Data publikacji: 2015-07-17 18:12
Ostatnia aktualizacja: 2015-07-20 21:31
Wywietleń: 374 4303

Wciąż nie milkną echa odwołania Marcina Stefaniaka z funkcji dyrektora szczecińskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Po tym, jak na łamach „Kuriera Szczecińskiego" o przyczynach takiej decyzji opowiedział Paweł Ukielski, wiceprezes IPN, głos zabrała koszalińska „Solidarność".

W stanowisku Prezydium Zarządu Regionu Koszalińskiego „Pobrzeże”, czytamy m.in.: " szczególnie rażący jest fakt skandalicznego, noszącego znamiona mobbingu, postępowania dr. Marcina Stefaniaka wobec pracowników. Pracownicy ci, pomimo złego traktowania, swoją pracą i zaangażowaniem sprawili, że Szczeciński Oddział IPN znalazł się w czołówce najlepszych oddziałów w kraju. Jednakże dr Marcin Stefaniak, pomijając zasługi pracowników sobie przypisywał sukcesy oddziału, promując siebie jako świetnego dyrektora.

Prezydium Zarządu Regionu stoi na stanowisku, że niegodziwe traktowanie podwładnych przekreśliło dr. Marcina Stefaniaka jako osobę zdolną do zarządzania pracownikami. Człowiek, który depcze wartości jakimi są godność pracownika i jego praca nie powinien pełnić kierowniczych funkcji, zwłaszcza w instytucjach sprawujących, tak jak IPN, szczególną misję społeczną. Osoba taka nie może cieszyć się uznaniem Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Solidarność".

Obecnie, funkcję p.o. dyrektora szczecińskiego oddziału pełni Zbigniew Stanuch. Do końca roku, mają zostać podjęte decyzje o dalszych krokach: możliwe jest zarówno ogłoszenie konkursu otwartego, jak i powołanie dyrektora oddziału decyzją prezesa. ©℗

(kas)

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-1
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Jak żyło się w powojennym Szczecinie
Morsy na kąpielisku Głębokie
Dawny Szczecin
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy