piątek, 22 września 2017.
Strona główna > Nauka > Rekrutują także zimą

Rekrutują także zimą

Rekrutują także zimą
Data publikacji: 2016-02-04 15:59
Ostatnia aktualizacja: 2016-02-04 16:21
Wywietleń: 1043 115738

Uniwersytet Szczeciński do 16 lutego prowadzi zimową rekrutację na studia dzienne licencjackie i magisterskie. Zimowy nabór na studia magisterskie zorganizował także Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.

Kandydaci na US będą mogli wybrać studia pierwszego stopnia: ekonomię, fizykę, matematykę i optykę okularową oraz studia drugiego stopnia: ekonomię, fizykę, informatykę, ekonometrię, matematykę, stosunki międzynarodowe oraz zarządzanie i inżynierię produkcji.

- Pierwszy etap naboru na studia potrwa do 16 lutego, do tego czasu kandydaci mogą rejestrować się w elektronicznym systemie rekrutacji - informuje Julia Poświatowska z US. - Informacje o zakwalifikowaniu lub niezakwalifikowaniu do drugiego etapu postępowania rekrutacyjnego poznają 19 lutego, a decyzje o przyjęciu na studia − 29 lutego.

W przypadku ZUT rejestracja internetowa trwa do najbliższej środy. W ofercie są kierunki takie jak m.in. biotechnologia, zootechnika, ekonomia, informatyka, energetyka. A także inżynieria chemiczna i procesowa ze specjalnością inżynieria procesów wytwarzania olefin - tę specjalność, ze względu na planowaną rozbudowę zakładów w Policach, zamówiła w uczelni Grupa Azoty. Studenci na tej specjalności, spełniający odpowiednie wymogi, będą też mogli liczyć na stypendia. W pierwszym semestrze w wysokości 400-1000 złotych, w drugim i trzecim - od 900 do 2 tysięcy. Grupa Azoty zorganizuje dla nich praktyki trwające od 4 do 6 tygodni.

Jak informuje ZUT, kandydaci powinni legitymować się tytułem magistra, licencjata, inżyniera lub równorzędnym tego samego albo innego kierunku studiów. ©℗

(as)

Na zdj.: Niektórzy studenci mogą rozpocząć naukę, nie czekając do października.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Elektryczny autobus w zajezdni
Wielkie latawce na niebie
Korki na Sczanieckiej
Poprzedni Następny

Nekrologi