sobota, 25 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Rekrutują także zimą

Rekrutują także zimą

Rekrutują także zimą
Data publikacji: 2016-02-04 15:59
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:49
Wywietleń: 1098 115738

Uniwersytet Szczeciński do 16 lutego prowadzi zimową rekrutację na studia dzienne licencjackie i magisterskie. Zimowy nabór na studia magisterskie zorganizował także Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny.

Kandydaci na US będą mogli wybrać studia pierwszego stopnia: ekonomię, fizykę, matematykę i optykę okularową oraz studia drugiego stopnia: ekonomię, fizykę, informatykę, ekonometrię, matematykę, stosunki międzynarodowe oraz zarządzanie i inżynierię produkcji.

- Pierwszy etap naboru na studia potrwa do 16 lutego, do tego czasu kandydaci mogą rejestrować się w elektronicznym systemie rekrutacji - informuje Julia Poświatowska z US. - Informacje o zakwalifikowaniu lub niezakwalifikowaniu do drugiego etapu postępowania rekrutacyjnego poznają 19 lutego, a decyzje o przyjęciu na studia − 29 lutego.

W przypadku ZUT rejestracja internetowa trwa do najbliższej środy. W ofercie są kierunki takie jak m.in. biotechnologia, zootechnika, ekonomia, informatyka, energetyka. A także inżynieria chemiczna i procesowa ze specjalnością inżynieria procesów wytwarzania olefin - tę specjalność, ze względu na planowaną rozbudowę zakładów w Policach, zamówiła w uczelni Grupa Azoty. Studenci na tej specjalności, spełniający odpowiednie wymogi, będą też mogli liczyć na stypendia. W pierwszym semestrze w wysokości 400-1000 złotych, w drugim i trzecim - od 900 do 2 tysięcy. Grupa Azoty zorganizuje dla nich praktyki trwające od 4 do 6 tygodni.

Jak informuje ZUT, kandydaci powinni legitymować się tytułem magistra, licencjata, inżyniera lub równorzędnym tego samego albo innego kierunku studiów. ©℗

(as)

Na zdj.: Niektórzy studenci mogą rozpocząć naukę, nie czekając do października.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi