czwartek, 19 października 2017.
Strona główna > Nauka > Rekrutacja wciąż trwa. Wybierz dobrze

Rekrutacja wciąż trwa. Wybierz dobrze

Rekrutacja wciąż trwa. Wybierz dobrze
Data publikacji: 2015-07-30 23:41
Wywietleń: 1555 6790

Szkoły wyższe wciąż prowadzą nabór. Maturzystom w podjęciu dobrej decyzji może pomóc portal wybierzstudia.nauka.gov.pl.

Na portalu znajdują się informacje z czterech źródeł: stale aktualizowanych danych z oficjalnej bazy o szkolnictwie wyższym, ocen kierunków studiów dokonywanych przez Polską Komisję Akredytacyjną, ocen działalności naukowej przez Komitet Ewaluacji Jednostek Naukowych oraz informacji przesłanych przez uczelnie. Dodatkowo, uczelnie, które otrzymały status Krajowych Naukowych Ośrodków Wiodących – najlepszych polskich jednostek naukowych w naukach ścisłych, medycznych, biologicznych, rolniczych i naukach o Ziemi – są zaznaczone logo KNOW.

Można tu znaleźć m.in. statystyki dotyczące wyników ostatnich naborów, liczby wykładowców i studentów w danej uczelni, dane na temat wyjazdów w ramach programu Erasmus, a także informacje pozwalające zorientować się, co można studiować na podstawie przedmiotów zdawanych na maturze.

Na mapie wyświetlają się uczelnie z całej Polski, w tym ich filie i wydziały zamiejscowe. Lista kierunków - to zestawienie wszystkich dostępnych kierunków studiów. Uwaga, zaznaczone na czerwono  są zawieszone – oznacza to, że uczelnia nie może prowadzić na nie rekrutacji.

Jak informuje portal, dane w systemie o liczbie studentów i wykładowców pochodzą z 23 września 2014 r., ale informacje na temat prowadzonych przez uczelnie kierunków studiów – również nowo utworzonych – uaktualniane są na bieżąco.

(as)

Na zdjęciu: Maturzyści podejmują teraz ważne decyzje.

Fot. arch: Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Kobiety protestowały na pl. Solidarności
Poprzedni Następny

Nekrologi