poniedziałek, 20 listopada 2017.
Strona główna > Nauka > Rekord prędkości mobilnego internetu

Rekord prędkości mobilnego internetu [FILM]

Rekord prędkości mobilnego internetu
Data publikacji: 2016-07-30 19:37
Ostatnia aktualizacja: 2016-07-30 19:37
Wywietleń: 2439 146451

Po raz pierwszy w Polsce zrealizowana została prezentacja technologii agregacji 4 pasm 20MHz każdy. Pokaz LTE-Advanced Pro to milowy krok w stronę 5G i dużo większych możliwości sieci, tak aby mogły spełnić szybko rosnące wymagania użytkowników oraz nowych usług mobilnych, jak wysokiej jakości wideo (4K), wirtualnej rzeczywistości, czy też gier nowej generacji.

- To, co zrobiliśmy to krok, zajrzenie w nieodległą przyszłość. Mamy nadzieje, że ta technologia niedługo stanie się dostępna także dla klientów – mówi newsrm.tv Konrad Mróz, z biura prasowego T-mobile Polska.

 

Zespół zajmujący się rozwojem technologii LTE w centrum R&D Nokia we Wrocławiu opracował demonstrację rozwiązania LTE-A Pro dzięki, której operator jest w stanie osiągnąć przepustowość sieci do 1.2Gbps. Jest to kontynuacja projektów innowacyjnych realizowanych przez wrocławskich inżynierów w ramach globalnej organizacji R&D Nokii, tworzących nowe możliwości technologiczne demonstrowane operatorom na całym świecie. Osiągnięta przepustowość do 1,2 Gbps to znaczący krok w kierunku technologii radiowych następnej generacji. – Ten rekordowy wynik 1.2 Gbps w LTE Advanced Pro osiągnęliśmy wykorzystując najnowszej generacji stację bazową Nokia AirScale oraz agregując cztery nośne z częstotliwości powszechnie wykorzystywanych w Europie do zapewnienia pojemności – 1800MHz, 2100MHz i 2.6GHz -  oraz stosująctechnologię 4×4 MIMO.  Całość rozwiązania została opracowane przez inżynierów z zespołu LTE w Centrum R&D Nokii we Wrocławiu -  mówi Michal Rabiega Michal Rabiega, Radio Solution Manager w Nokii.

Źrodło: newsrm.tv

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Pomnik Wdzięczności zaczyna znikać
Tłumy na otwarciu nowego Galaxy
Ulica całkiem inna
Poprzedni Następny

Nekrologi