niedziela, 17 grudnia 2017.
Strona główna > Nauka > Przygotuj się do matematyki

Przygotuj się do matematyki

Przygotuj się do matematyki
Data publikacji: 2016-07-25 14:38
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-23 18:50
Wywietleń: 2052 145737

Akademia Morska zaprasza na kurs przygotowujący do poprawkowego egzaminu z matematyki. Zajęcia będą prowadzone od 8 do 19 sierpnia, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 13, w sali nr 19 na parterze gmachu AM w Szczecinie przy Wałach Chrobrego. Na zajęcia nie obowiązują zapisy – zgłosić się może każdy, kto chce odbyć kurs.

- Jego kontynuowanie jest dobrowolne - informuje Weronika Bulicz z AM. - Kierujemy tę propozycję do osób chcących skorzystać z wiedzy i umiejętności nauczycieli akademickich, którzy pomogą przygotować się do poprawki z egzaminu dojrzałości, a w efekcie – rozpocząć upragnione studia jeszcze w tym roku.

Kurs jest kontynuacją akcji Pitagoras 2016, tj. maturalnego kursu przygotowawczego z matematyki, który AM prowadziła od lutego tego roku. Ci młodzi ludzie, którym nie powiodło się w pierwszym terminie, mogą skorzystać z pomocy uczelni również teraz – przed terminem poprawkowym.

- Najwięcej problemów przysparza tradycyjnie rachunek prawdopodobieństwa oraz geometria i stereometria, czyli bryły, widzenie przestrzenne. To okazuje się dla młodych ludzi trudne do wyobrażenia. A to przecież bardzo przyjemny temat - mówił dr hab. Lech Kasyk, kierownik Zakładu Matematyki na Wydziale Nawigacyjnym, przed rozpoczęciem lutowej odsłony kursu - Czasem po prostu wystarczy młodym ludziom inaczej, spokojniej wytłumaczyć dane zagadnienie i okazuje się, że to proste.

Kursy Pitagoras to corocznie wznawiany projekt, którego początki sięgają 2009 roku.

(as)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Czego szczecinianie życzą na nowy rok
Jarmark Bożonarodzeniowy 2017
Mikołajowa atrakcja od Coca Coli
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Hannę Orską