poniedziałek, 23 października 2017.
Strona główna > Nauka > Przedstaw swój projekt

Przedstaw swój projekt

Przedstaw swój projekt
Data publikacji: 2017-01-19 19:52
Wywietleń: 63 204400

Do 29 stycznia młodzi ludzie w wieku 13-20 lat mogą zgłaszać projekty badawcze do Konkursu Naukowego E(x)plory, umożliwiającego kandydatom na wynalazców, konstruktorów i innowatorów rozwijanie zainteresowań, poszerzanie wiedzy oraz zdobycie stypendiów i innych nagród. Najlepsze pomysły z regionu zostaną zaprezentowane podczas Festiwalu Naukowego E(x)plory w Szczecinie, który odbędzie się 17 marca w Technoparku Pomerania.

- E(x)plory to święto pasjonatów nauki, dla których pokonywanie przeszkód i ograniczeń, rozwiązywanie problemów to codzienność. Chcemy wspierać ich rozwój – mówi Joanna Gogolińska, dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii, organizatora konkursu.

Podczas otwartej sesji 17 marca będzie można zapoznać się z projektami i porozmawiać z ich autorami. Konkursowi towarzyszyć będą warsztaty, wykłady i pokazy naukowe przygotowane specjalnie dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Najlepsze projekty wskazane przez jury zakwalifikują się do ogólnopolskiego finału, który zostanie zorganizowany jesienią w ramach Gdynia E(x)plory Week.

Na zwycięzców czekają nie tylko stypendia naukowe w wysokości 10 000, 7 000 i 5 000 złotych, ale także wyjazdy na największe międzynarodowe konkursy dla młodych naukowców (w tym Intel ISEF w Stanach Zjednoczonych) oraz wiele nagród specjalnych – m.in. staże w placówkach badawczych w Polsce i za granicą, programy mentoringowe i nagrody rzeczowe.

Dodatkowo w tegorocznej edycji Regionalnego Konkursu Naukowego E(x)plory w Szczecinie Bank Ochrony Środowiska nagrodzi najlepszy innowacyjny projekt z dziedziny ekologii.Współorganizatorami wydarzenia są także Urząd Miasta Szczecin oraz Zachodniopomorski Urząd Marszałkowski.
Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie www.explory.pl w zakładce „Konkurs”.

(as)

Na zdjęciu: W poprzedniej edycji "E(x)plory" Dominika Pałucka z VI Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Szczecinie zaprezentowała projekt „Elektroniczny nauczyciel gry na skrzypcach”. 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu

Filmy

Marsz różowej wstążki 2017
Lekarze wspierali lekarzy
Krokusowa inauguracja w Różance
Poprzedni Następny

Nekrologi